ferrari-f40-ohen-monako

V Monaku shořelo Ferrari F40. Nezbylo z něj skoro nic

Autor: Pavel Srp - 19. 2. 2020


Jsou situace, do kterých se nikdo z nás nechce dostat. Jednou z nich zcela jistě je požár auta. O to spíše, pokud by mělo jít o epické Ferrari F40. Jedno takové ale včera shořelo na troud v Monaku.

Jde o Ferrari F40, které se v ulicích Monaka neobjevovalo jen tak zřídkakdy. Jeho majitel s ním jezdil docela často, navíc nemělo sériový výfuk, ale výfuk Tubi Exhaust. Díky tomu byl jeho zvuk vážně fantastický. Však si ho můžete v tomto našem starším článku poslechnout.

Jenže teď už ho v ulicích Monaka neuvidíme, protože shořelo. Na záběrech, které byly natočeny těsně po jeho vzplanutí, je vidět zoufalý muž, který už asi ví, že auto zachránit nedokáže. Vypadá to, že požár vznikl v motorovém prostoru. Tomu odpovídá i to, odkud jak auto po uhašení vypadá.

Mimochodem pokud se podíváte na úvodní video pořádně, všimnete si může, který se snaží auto hasit z balkónu pomocí zahradní hadice.

https://www.instagram.com/p/B8tkZGtq9GD/

Ferrari F40 bylo vyráběno mezi lety 1987 až 1992. Pohání ho 2,9litrový vidlicový osmiválec s twin-turbo přeplňováním o výkonu 352 kW/478 koní. Přes manuální pětistupňovou převodovku pohání kola zadní nápravy. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládl za 4,1 sekundy a maximální rychlost byla až 324 km/h.

https://www.instagram.com/p/B8tuqvEjObX/?utm_source=ig_embed

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru