Manhart_Performance-Land_Rover_Defender-tuning- (1)

Německý tuner Manhart Performance je známý zejména pro své úpravy modelů BMW. Čas od času se ale podívá i na docela jinou značku aut. Třeba jako tentokrát, kdy upravil nový Land Rover Defender. A výsledek vypadá rozhodně zajímavě.

Manhart DP 500, jak se kreace jmenuje, vypadá na první pohled sice docela nenápadně, ale zdání může klamat. Ačkoliv je Defender velmi schopný off-road, je to také docela pohodlné SUV. A právě onu silniční schopnost v něm v Manhart Performance vylepšili. Ono s ním v současné generaci už mnoho majitelů do opravdového terénu stejně jezdit nebude…

Přečtěte si také:  Manhart Performance upravil BMW M5 CS. Má přes 800 koní a 1000 Nm

Pro úpravu si německý tuner vybral Land Rover Defender P400 AWD, tedy s benzinovým třílitrovým šestiválcem pod kapotou, jehož sériový výkon je 400 koní a točivý moment 550 Nm. Po úpravě řídící jednotky se ale povedlo hodnoty zvýšit na 512 koní a 710 Nm! A to jsou podobné hodnoty, které nabízí osmiválcový Defender přímo z dílny automobilky. Manhart na auto nabízí také kompletně nový nerezový výfuk s koncovkami, které mohou být buď z karbonu nebo keramiky.

Co se designu týká, tady byl tuner poměrně střídmý a omezil se prakticky jen na o 30 mm snížený podvozek a nová kola. Na výběr je průměr od 22 do 24 palců, přičemž auto z fotek má samozřejmě ty největší disky. Pod nimi ještě vykukují lepší brzdy, které Manhart nabízí také. Drobná vylepšení lze nalézt také v interiéru, jde ale spíše o kosmetické drobnosti jako například nové čalounění sedadel nebo obložení dveřních panelů.

Přidat komentář