V Královéhradeckém kraji si na piráty a tuningové srazy posvítí policisté v novém nenápadném kombi od BMW

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Policie ČR - 23. 11. 2022


Nová policejní BMW 540i xDrive Touring se postupně zabydlují na jednotlivých policejních stanicích. Elegantní kombi se dostalo i do Královéhradeckého kraje, kde spolu s ním policisté dohlídnou hlavně na silniční piráty. A ti by si měli dát dobrý pozor, protože policisté sáhli po vozidle v civilním provedení. Na silnici tak rozhodně nebude snadné ho poznat. Policisté prozradili, že hlavním teritoriem výkonného BMW bude dálnice D11, řidiči jej ale budou moci potkat i jinde v kraji.

„Policisté budou s tímto vozidlem nejenom měřit rychlost, ale také zadokumentují způsob jízdy, například nesprávné předjíždění, zaměří se i na držení hovorového zařízení a na další porušení pravidel silničního provozu. Své využití však bude mít také při skrytém dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu například na tuningových srazech,“ přibližuje vybrané úkoly nového vozidla Richard Hušek, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje a doplňuje, že použito může však být i na vysokorychlostní pronásledování vozidel či motocyklů.

Přečtěte si také:  Policie si převzala prvních 10 policejních BMW v civilním provedení i s polepem. Potkávat je budeme na dálnicích

„Vedle preventivního působení si od nasazení vozidla do výkonu služby také slibujeme postih nejzávažnějších porušení dopravních předpisů, neboť následkem právě takových porušení bývají dopravní nehody s vážnými až tragickými následky,“ upřesnil Petr Dušek, náměstek policie Královéhradeckého kraje.

bmw-540i-xdrive-touring-policie-kralovehradecky-kraj

Policisté dále prozradili, že vůz už nasadili do služby. Od úterý 15. listopadu s ním řešili přes padesát přestupků, za které rozdali pokuty za více než 30 tisíc Kč. Další řidiči ale byli předáni do správního řízení. Na 40 řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost jízdy v obci a mimo obec, desítka řidičů držela za jízdy mobilní telefon a další desítka provinilců měla nevyhovující technický stav vozidla. Policisté mimo jiné dále udělili pokuty v příkazním řízení např. za špatný způsob jízdy, čtyři řidiči užili dálnici bez zakoupené dálniční známky a řešit museli i jednoho chodce na D11.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek