policie-pokuta-tuning_sraz-hradec_kralove-2022_srpen

Policisté přijeli na tuningový sraz. U 160 zkontrolovaných aut zjistili 47 přestupků

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Policie ČR -  9. 8. 2022


V sobotu 6. srpna se v Hradci Králové na parkovišti u OC Albert v ulici Kutnohorská opakovaně uskutečnil sraz cca 500 tuningových vozidel. Jeho součástí byla i spanilá jízda, při které tato vozidla za doprovodu policejních hlídek absolvovala trasu z parkoviště směrem na Lázně Bohdaneč, Rybitví, Pardubice a zpět do Hradce Králové, kde účastníci projeli město a na parkovišti u obchodního centra Makro utvořili přehlídku.

„Celou akci měli pod dohledem dopravní policisté, kteří se zaměřili hlavně na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Dvě desítky policistů kontrolovaly dodržování rychlosti jízdy nejen v Hradci Králové, ale i na příjezdových komunikacích do města. Dále se zaměřily na požívání alkoholu a drog za volantem, na důslednou kontrolu technického stavu vozidel, nesprávný způsob jízdy, dodržování používání bezpečnostních pásů, držení hovorového zařízení za jízdy a na další obecně platná ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ přibližuje tisková mluvčí Iva Kormošová.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz Museum pořádá každou neděli sraz klasických aut Classics & Coffee. Byli jsme se tam podívat

Dopravní policisté zkontrolovali 160 vozidel, odhalili celkem 47 různých přestupků v dopravě, za které v příkazním řízení řidičům uložili pokuty za téměř 40 tisíc korun. Tři přestupky, z čehož bylo ve dvou případech zjištění u řidičů ovlivnění omamnými látkami, oznámili správnímu orgánu.

policie-pokuta-tuning_sraz-hradec_kralove-2022_srpen-siroke

Policisté se stále intenzivně věnují dohledu nad bezpečností silničního provozu. Cílí na nezodpovědné řidiče, kteří usedají za volant svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog, dále samozřejmě i na ty řidiče, kteří porušují rychlostní limity, anebo nedodržují jakákoliv další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Tito řidiči jsou hrozbou, nejenom pro ostatní účastníky silničního provozu, ale i pro sebe samotné. Na silnicích se neustále objevuje velké množství nezodpovědných a neukázněných řidičů, jejichž jednání by v důsledku mohlo mít fatální následky.

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *