V Japonsku se začaly prodávat faceliftované modely Subaru Legacy a Outback

Autor: Pavel Srp - 14. 5. 2012


Koncern Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobce automobilů Subaru, oznámil uvedení modelů Subaru Legacy a Outback s drobným faceliftem. U modelové řady Legacy (v provedení kombi i sedan) se nabízí nová výkonná verze „2.0GT DIT“ se zcela novým přeplňovaným čtyřválcem 2,0 l s protiběžnými písty, rozvodem DOHC a přímým vstřikováním paliva. Tato provedení se prodávají od 8. května prostřednictvím prodejců v Japonsku.

Produktová koncepce staví na všestranném zdokonalení, které má zahrnovat design, spotřebu paliva, jízdní vlastnosti i bezpečnost. Ve snaze o další evoluci výrazně přesahující očekávání zákazníků přišel koncern FHI s faceliftem modelů Legacy a Outback, které se pyšní mnohem širšími úpravami, než je pro každoroční modifikace typické. Některá z provedených vylepšení: nový designový motiv Subaru; lepší spotřeba paliva díky motoru Boxer nové generace v kombinaci s novou bezestupňovou převodovkou Lineartronic (CVT); zdokonalená koncepce dynamického ovládání podvozku (Subaru DC3) zajišťující vyšší požitek z jízdy s pocitem bezpečí; a již proslulý pokrokový systém Subaru EyeSight na podporu řízení (verze 2).

Nové provedení 2.0GT DIT používá nové pohonné ústrojí: přeplňovaný čtyřválec 2,0 l s protiběžnými písty a přímým vstřikováním paliva, v kombinaci s převodovkou Lineartronic (CVT) přizpůsobenou vyššímu točivému momentu nového motoru. Verze 2.0GT DIT nabízí optimální vyvážení jízdních schopností a nízké spotřeby paliva. Kromě toho používá nové naladění podvozku a exkluzivní prvky v interiéru i na vnějšku vozu s modrými dekory. Provedení 2.0 GT DIT tak přináší sportovní charakter s pocitem velmi kvalitního provedení.

Design: Vnější vzhled

Stylistické úpravy se dotkly čelních partií se světlomety a šestiúhelníkovou maskou chladiče typickou pro současné vozy Subaru. Přepracovaný přední nárazník akcentuje celkovou šířku této části vozu. Nové designové prvky propůjčují Legacy ostřejší vzhled.

Originální maska chladiče, nárazník a velká mlhová světla modelu Outback poukazují nejen na úzkou příslušnost ke značce Subaru, ale zároveň tomuto modelu dodávají atletičtější vzhled. Stylistické provedení současně vyjadřuje jedinečnost Outbacku a jeho silné postavení coby vlajkové lodi mezi SUV značky Subaru.

Design: Interiér

Ke sportovnější atmosféře v interiéru přispěla změna zbarvení přístrojového panelu do tónu černého kovu. K čalounění sedadel ve všech stupních výbavy slouží výhradně vysoce kvalitní materiály.

Spínače elektronické parkovací brzdy a systému „SI-DRIVE“ se přesunuly na lépe dosažitelné místo.

Elektroluminiscenční ukazatel s multifunkčním displejem u nových provedení. Uprostřed rychloměru se nachází barevný LCD displej o úhlopříčce 3,5″. K hospodárnější a bezpečné jízdě přispívá zobrazování informací o spotřebě paliva a provozních stavech systému EyeSight.

Nová převodovka Lineartronic (CVT)

Nová bezestupňová převodovka Lineartronic (CVT) prošla optimalizací konstrukce – nyní je lehčí a kompaktnější. Současně účinně přispívá ke snížení spotřeby paliva. (Nové provedení převodovky Lineartronic se poprvé objevilo u nové Imprezy.)

Díky zlepšení odezvy převodovky se zdokonalila i hladká akcelerace, která je pro bezestupňovou převodovku charakteristická. Nová převodovka Lineartronic (CVT) nabízí lineární a hladké zrychlování s rychlou odezvou na pokyny od řidiče.

Subaru také přijde se systémem Auto Start Stop, která pomůže ušetřit spotřebu zejména v hustém městském provozu.

[nggallery id=806]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru