skoda-felicia-prodej-mototechna- (1)

V České republice je na prodej kabriolet Škoda Felicia po kompletní renovaci, která má najeto jen 19 kilometrů. Cena rozhodně není lidová, ale dostanete za ní kompletně nové auto.

Prodejce u inzerátu uvádí: „Vozidlo po kompletní náročné renovaci do posledního šroubku, a to včetně originální pevné střechy (hardtopu). Vozidlo uvedeno do zcela autentického originálního stavu, všechny detaily odpovídají danému roku výroby. Platné doklady, původní technický průkaz = jasná historie. Aktuálně nová STK, ekopoplatek vyřešen.“

Fotky z průběhu renovace u inzerátu nejsou, ale fotky současného stavu prozrazují, že jde o auto v prvotřídním stavu. Jde o kus vyrobený v roce 1961, tedy dva roky po zahájení produkce modelu Felicia, který letos slaví už 61 let.

O pohon zadních kol se stará 1.1litrový čtyřválec s ventilovým rozvodem OHVs výkonem 37 kW/50 koní točivým momentem 74,5 Nm. Převodovka je manuální čtyřstupňová, už s řazením na podlaze. Na 15″ pneumatikách dosahoval kabriolet maximální rychlosti až 130 km/h.

Přečtěte si také:  ŠKODA 450, předchůdce kabrioletu Felicia, slaví 60. narozeniny

Kompletní inzerát najdete zde. Mimochodem není to nejdražší škodovka v nabídce prodejce, ještě dražší – o nezanedbatelných půl milionu korun – je kupé Škoda 1000 MBX.

Leave a Reply