2019-vystava-bugatti-brno-vankovka- (25)

Bugatti slaví letos 110 let od svého vzniku a Galerie Vaňkovka se stala první zastávkou putovní výstavy historických skvostů této původem italské značky.

V prostorách berněnského obchodního centra je vystaveno na 15 historických vozů! Uvidíte například Bugatti 37A La Moucha, což je jediná vyrobená bugattka s touto karoserií. Vystaveno je tu také Bugatti 35A, tedy model, v němž se proháněla nejslavnější česká automobilová závodnice Eliška Junková. Ta jezdila nejvýznamnější závod doby zvaný Targa Florio, obdoba dnešních F1.

K vidění budou také čtyři různá provedení karoserií Bugatti 57. Jak možná znalci vědí, automobilka zprvu neměla vlastní karoserii, a tak si je zákazníci nechávali stavět na míru dle svých požadavků. Movití zákazníci si totiž u Bugattiho kupovali pouze podvozek a motor.

#žujemebugattivaňkovka

Pro ty, kdo naše buggatky ještě neviděli, malá ochutnávka.Stavte se, stojí to za to!

Zveřejnil(a) Galerie Vaňkovka dne Středa 6. února 2019

Výstava se koná od 4. do 22. února a o víkendu 16. a 17. února je připraven i doprovodný program „Bugatti days“, v rámci kterého si obchodní centrum přichystalo překvapení. Očekávat ale můžete také soutěž o víkendový zájezd do Automobil Museum Bugatti ve francouzském městě Mulhouse, fotokoutek s Bugatti, výstavu z historie kalendářů Pirelli nebo prezentaci hodinek a audiotechniky.

Pokud je pro vás Brno daleko, nemusíte smutnit, protože výstava se bude přesouvat i do dalších měst. Navštíví Prahu, Bratislavu, ale i polské Katowice.

foto: Galerie Vaňkovka