Jistě víte, že automobilové reklamy jsou v dnešní době hodně křehké téma. Na jedné straně jsou automobilky, které chtějí zákazníkům ukázat často i skvělá auta tak, jak je stvořily, a i v situacích, pro které je stvořily. Jenže na druhé straně jsou zákony, nařízení a hlavně lidé, kterým neustále něco vadí. A když se tyto veličiny dají dohromady, může z toho být i zákaz naprosto neškodné reklamy.

Přečtěte si také:  Kdyby to byla reklama na auta, tak ji zakážou. Je ale na zmenšené modely, tak v ní máma driftovat může

Přesně to je popis situace, kterou musí řešit australské zastoupení značky Toyota. To natočilo opravdu vydařenou reklamu na rodinu modelu Yaris. Hlavními aktéry jsou dvě sestry a jejich bratr, přičemž všichni mají jet na narozeninovou oslavu rodičů. Jenomže mladý muž na to zapomene a vzpomene si až ve chvíli, kdy mu jedna ze sester zavolá. Za normálních okolností by přijel pozdě, jenomže jede v Toyotě GR Yaris, takže cestou ještě stihne koupit dort a na oslavě je nakonec první.

V reklamě je asi dvousekundový záběr právě na Yaris GR, kdy s ním mladý muž odjíždí poněkud zběsileji od své dílny. A právě tenhle záběr někomu vadil natolik, že si stěžoval na australském úřadu pro regulaci reklamy. A ten konal. Toyotě reklamu zatrhl s tím, že tuto část musí předělat, protože podporuje divokou jízdu a může lidi podněcovat k rychlé jízdě, což je nebezpečné.

Toyota tedy reklamu stáhla, ale ačkoliv bere stanovisko orgánu vážně, má v plánu ji nechat na sociálních sítích. V televizi ji ovšem diváci už neuvidí. Zároveň automobilka oznámila, že s obviněním o nebezpečnosti reklamy nesouhlasí. Je si jista, že neporušuje žádné zákony, které kdy vydala tamní Federální komora autoprůmyslu. K rychlé jízdě nikoho nenabádá, ale přesto uznává, že je v reklamě vidět.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2021: 10. etapa byla pro posádku Ouředníček – Křípal jako z pohádky. Až na posledních 10 km...

Je tedy jisté, že reklamu pro televizi bude potřeba předělat. Smutná doba, co myslíte? Mimochodem, nejde o první zakázanou reklamu Toyoty. Před pár lety takto ve Velké Británii úřady zatahly tuhle reklamu na Toyotu GT86.