Toyota GR Yaris a GR Supra v přímém souboji na trati. Které je rychlejší?

Toyota GR Yaris a GR Supra v přímém souboji na trati. Které je rychlejší?

Od Pavel Srp | Zdroj: youtube.com - 9. 12. 2020 0

Toyotu jako by v posledních letech – co se týká sportovních modelů – polili živou vodou. Představuje jednu lahůdku za druhou právě na ty dvě poslední – modely GR Yaris a GR Supra – se můžeme  podívat ve videu. Dozvíme se, které z aut je rychlejší.

Toyota GR Supra je starší, představena už byla v loňském roce, ale nemění to nic na tom, že jde o opravdu hodně zajímavé auto. A to jak vzhledem, tak i technikou. Někteří lidé nemohou japonské automobilce odpustit techniku BMW (jde o dvojče BMW Z4), ale kdo s GR Suprou jel, musí uznat, že to auto vážně funguje.

Přečtěte si také:  Test Toyota GR Supra Executive 3.0 Twin Scroll Turbo (2020)

Aby také ne, když ho pohání potentní řadový šestiválec s přeplňováním dvoukomorovým turbodmychadlem s výkonem 250 kW/340 koní a maximální točivým momentem 500 Nm. Zrychlit z 0 na 100 km/h tak zvládne za 4,3 sekundy a jede až 250 km/h.

To Toyota GR Yaris má poloviční motor – a to jak objemem, tak i počtem válců. Pod její přední kapotou je totiž 1,6litrový tříválec s turbodmychadlem. Jeho výkon je 192 kW/261 koní a točivý moment 360 Nm (mimochodem, v reálu ukázalo auto na brzdě ještě více).

Menší GR Yaris má na rozdíl od GR Supry (to je zadokolka) pohon všech kol, což mu pomůže nejen při rozjezdu. Však považte, vždyť tahle tříválcová věc dokáže vystřelit z místa na stovku za 5,5 sekundy a maximální rychlost je až 230 km/h.

Přečtěte si také:  Sériová Toyota GR Yaris zajela Nürburgring BTG pod 8 minut. Je vážně schopná

Jakkoliv jde o dvě úplně rozdílná auta, je zajímavé vidět je bok po boku. Ve videu uvidíme srovnání zvuku, který vyluzují z výfuku, kde jasně vede GR Supra, ale také dynamické zkoušky. I tady vyhraje GR Supra, ale GR Yaris se rozhodně neztratí. Které z těch dvou aut byste brali? :)