Poslední dobou se často objevují zprávy o tom, že někde shořel elektromobil, nejčastěji Tesla. To samozřejmě neznamená, že by snad Tesly měly s požáry nějaký výraznější problém, jen jich je prostě hodně, takže se o nich také více mluví.

Problém s hořícími elektromobily je také hodně skloňován proto, že uhasit elektromobil je celkem oříšek. Nejde o standardní požár, hořící baterie jsou i pro hasiče nebezpečné. Takové hořící auto je potřeba na několik desítek hodin uložit buď do kontejneru s pískem nebo vodou, aby se zamezilo přístupu vzduchu. A ani to není samospásné.

“Dáme ho do vodní lázně!” Takhle zvláštně se hasí BMW i8, které vlastně ani nehoří

Teď se ale podíváme na to, že velmi snadno může shořet i Tesla Supercharger, tedy rychlodobíjecí stanice pro tyto americké elektromobily. Nutno ale říct, že v tom tentokrát nehraje roli elektřina, ale starý dobrý spalovací motor v kombinaci s alkoholem a pokusem o gumování. To je kombinace, která nemůže nikdy dopadnout dobře…

Tím autem se spalovacím motorem byl starý Ford Mustang. Jeho majitel Ricky Criss si dal pár piv a pak se rozhodl na parkovišti u obchodu v New Jersey párkrát zapálit pneumatiky a udělat několik donutů. Jenomže se mu, nejspíš vlivem alkoholu, zapletly ruce a při jednom pokusu vletěl do nabíjecí stanice. Auto začalo okamžitě hořet, stejně jako supercharger.

Na internetu kolovalo fo o tom, že požár způsobila sama dobíjecí stanice. To nakonec vyvrátil i následující tweet:

Nejhorší na tom všem je, že Ricky pak dále zazmatkoval a snažil se z auta dostat své osobní věci. Chybělo málo a mohlo to skončit špatně. Zasahující policejní důstojník vypověděl, že byl velký problém Ricka udržet mimo hořící auto. Stále se do něj pokoušel vrátit. Není se vlastně co divit, že byl zatčen a čeká ho soud za jízdu v opilosti a poškození dobíjecí stanice. Těch pár piv a trocha zapálené gumy ho jistě vyjde velmi draho.