Spěchat se nevyplácí. Krom toho, že je rychlost nesmírně nebezpečná, může také vyjít velmi draho. O tom už jistě dobře ví 32letý řidič Mercedes-Benzu GLE kupé 350 d, který se před pár dny lehce rozvášnil na dálnici D1. Pozornosti policejní hlídky vzhledem k opravdu vysoké rychlosti neunikl a jak se ukázalo, s policií už má bohaté zkušenosti.

Policisté si rychle jedoucího mercedesu všimli v úterý 19. ledna na 105. kilometru dálnice D1. Jak následně ukázal radar, pojem rychle je na místě, protože řidiči naměřil rychlost 198 km/h. Asi se tedy není co divit, že hlídka řidiče zastavila a požádala jej o doklady. Jak se ukázalo, dotyčný už má s policií a kontrolami velké zkušenosti. V kartě řidiče měl za posledních 10 let čtyři zákazy řízení a dalších 12 různých záznamů. Poté, co byl zastaven, ho zřejmě čeká další zákaz a to až na rok.

Jeho rychlost totiž byla až příliš vysoká a právě až roční zákaz řízení je jeden z trestů. Dalším je pět bodů do karty řidiče a také pokuta až 10 000 Kč. Případ musí vzhledem k vysoké rychlosti dořešit správní úřad, policie není oprávněna jej řešit na místě.

Přečtěte si také:  Pozor na rychlost při předjíždění. Ani v tu chvíli ji totiž nesmíte překročit

Policisté z Vysočiny, kteří řidiče zastavili, ale upozorňují ještě na jednu proměnnou, která může spolu s rychlostí vést k pořádnému průšvihu. Tou proměnnou je zimní počasí. „V tak vysoké rychlosti se vozidlo v případě, že je vozovka mokrá, je horší viditelnost vlivem mlhy nebo deště, stává při smyku neovladatelné. Řidič pak s vozidlem velice obtížně dokáže zareagovat na dopravní situaci, která může vzniknout před ním, kdy se může vytvořit kolona vozidel nebo může být na dálnici jiná překážka v podobě dopravní nehody nebo porouchaného vozidla. Řidič tak svojí jízdou ohrožoval nejen svoji bezpečnost, ale také bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu,“ dodává npor. Jaroslav Nesiba, zástupce vedoucího dálničního oddělení Velký Beranov.