Hyundai se posledních několik měsíců opravdu snaží zaujmout co nejvíce lidí. Nejprve všechny překvapil ostrou verzí modelu i30 s označením N, která sbírá plusové body kamkoliv přijede, nyní bylo potvrzeno že už začátkem ledna oficiálně představí také novou verzi modelu Veloster.

Stane se tak prý už 5. 1. 2018 na autosalonu v Detroitu, ale již nyní značka auto lehce poodhaluje. Nicméně stále ve velmi futuristické maskovací fólii. O použitých technologiích, pohonném ústrojí nebo čemkoliv dalším se nikde nemluví. Vrabci si ale cvrlikají o tom, že základní motorizací by stejně jako u předchozí generace Velosteru mohla být 1,6 Turbo. V Americe by se pak nad ní mohl umístit atmosférický dvoulitr.

V Evropě by se podle zákulisních informací měla objevit také verze N, příbuzná právě s modelem i30 N. Šlo by tedy o čtyřválec s přeplňováním a výkonem až 275 koní. Z tohoto modelu by pak Veloster mohl převzít i podvozek, na který pějí ódy všichni, kteří s i30 N jeli (nás to čeká za měsíc).

Jestli tomu tak ale opravdu bude, to ukáže až začátek příštího roku. My ale pevně věříme, že ano.

Nicméně prakticky nikdy se nepovede auto důkladně utajit až do představení, takže i nezamaskovaný nový Veloster si můžeme prohlédnout na špionážních fotkách. Jsou sice hodně nekvalitní, ale jistou představu si udělat můžeme.