rolls-royce-spirit-of-ecstasy-podsvicena-emily

Už i Rolls-Royce plánuje elektromobil. Jmenovat by se měl příznačně Silent Shadow

Autor: Anina Russová - Zdroj: Bloomberg, Rolls-Royce - Foto: Rolls-Royce - 2. 6. 2021


Jak to tak vypadá, tak doba, kdy existovaly osmiválce a dvanáctiválce, je definitivně za námi. Respektive, abychom byli přesní, užívat si je ještě stále můžeme, ale jen posledních pár let. V roce 2025, tedy ani ne za čtyři roky, začne platit evropská norma Euro 7, která prakticky znemožní vyrábět a prodávat klasické spalovací motory tak, jak je dnes známe. Jedním z dopadů této chystané normy je i oznámení značky Rolls-Royce, které říká, že její elektromobil už má první obrysy a dokonce i jméno. A to přitom ještě před ne tak dlouhou dobou šéf značky tvrdil, že elektromobil v plánu není.

Nutno říct, že s elektrifikací už si Rolls-Royce asi před deseti lety pohrával, to když představil koncept 102EX Electric Concept. Do výroby se ale nedostal, ostatně, nebylo proč. V12, které jsou se značkou Rolls-Royce pevně spjaty, naturelu aut i zákazníků sedí skvěle.

Jenomže pak přišla aféra dieselgate, která má, jak se ukazuje, mnohem větší dopady než se původně čekalo. Právě kvůli této aféře jsou emisní normy drsnější než kdy dřív a splnit je prostě znamená přestat se vyhýbat elektrifikaci.

A to už ví i Rolls-Royce. Torsten Müller-Ötvös, šéf značky Rolls-Royce tak agentuře Bloomberg potvrdil, že historicky první elektromobil luxusní značky už je v plánu. A navíc také řekl, že jméno by mělo být Silent Shadow. „Elektrifikace dokonale zapadá do značky Rolls-Royce. Nejsme známi pro hlasité motory nebo výfuky, naopak. A to je pro nás velká výhoda,“ řekl Müller-Ötvös.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru