Opel_Astra_Electric-a-Opel_Astra_Sports_Tourer_Electric

Už i Opel zahodí papírové manuály a zavede digitální. Ušetří stovky tun papíru ročně

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Opel - 22. 2. 2023


Opel jde s dobou a vnímá citlivé otázky ekologie, a proto s okamžitou platností končí s tiskem objemných uživatelských manuálů a přechází do elektronického prostředí. Od nynějška bude ve všech nových vozech Opel (včetně elektrifikovaných) pouze stručná brožurka, která bude obsahovat QR kód. Prostřednictvím tohoto QR kódu se zákazníci rychle dostanou k digitalizovanému detailnímu návodu k obsluze svého vozu.

„Náš hlavní závazek vůči životnímu prostředí je jasně deklarovaný: V horizontu roku 2028 budeme plně elektrickou značkou! Myslíme ale i na takové detaily, jako je šetření přírodních zdrojů. Nahrazením objemných tištěných manuálů o stovkách stran jejich elektronickou verzí ušetříme obrovské množství papíru,“ říká Josef Šopík, ředitel českého zastoupení automobilky Opel.

Přes QR kód rychle k detailním informacím

Až dosud měly tištěné uživatelské manuály k vozům Opel (včetně servisní knížky a návodu k audiosystému) asi 500 stran. Přechod na přibližně stostránkovou brožuru, která stále obsahuje i servisní knížku, tedy představuje asi 80% úsporu papíru! Při započtení celkové roční produkce automobilky Opel znamená přechod na digitalizovanou formu manuálů úsporu několika set tun papíru ročně. Pokud by ale konzervativní zákazník přesto trval na tištěné formě, dodá mu tištěný manuál jeho dealer.

Renault svolává do servisů model Mégane. Přestože mu vůbec nic není a nic se nebude opravovat

Dostupnost informací o vozidle je mimořádně snadná a spolehlivá: Stačí naskenovat QR kód v základní útlé brožurce, dodávané s novým vozem, a podrobné informace budou k dispozici online kdykoli a kdekoli. Vše funguje přes počítač, tablet nebo chytrý telefon. Odkaz na manuál je také v uživatelské aplikaci „myOpel“. U novějších modelů Opel (např. Astra) lze navíc přímo na obrazovce palubního infotainmentu přehrávat krátká „výuková“ videa, která poskytují užitečné informace např. o tom, jak fungují jednotlivé asistenční systémy. Zdlouhavé listování v tištěném manuálu je tedy minulostí – a navíc se uvolní i místo v přihrádce před spolujezdcem.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru