Jeepy jsou už od roku 1941, kdy vyjel z výrobní linky ten vůbec první, synonymem pro odolnost. Ostatně osvědčily se hlavně v americké armádě. Ani dnes nelze říct, že by snad šlo pro auta pro slečinky, jak jsme před nedávnem zjistili v offroadovém testu. Když už jsme ale u té armády, tak u ní také zůstaneme.

V krátkosti představíme Chrise Kyla, amerického vojáka a bývalého člena Navy Seals. Chris je vojenskou legendou, známý je po celém světě, protože jde o historicky nejúspěšnějšího ostřelovače amerických ozbrojených sil. Dle Wikipedie dosáhl jen ve válce v Iráku během čtyř operačních turnusů celkem 260 zásahů, z toho 160 zásahů Pentagon oficiálně potvrdil. A to si ani neumíme představit, kolik má za sebou úspěšných zásahů, o kterých se nikde oficiálně nepíše a nikdy psát nebude. Pro Američany je tenhle chlapík hrdinou a ikonou.

Srovnali jsme Jeepy Wrangler ve verzích Rubicon a Sahara. Vzali jsme je do terénu

Není asi jediný, který by ho neznal, ostatně Chris má několik pořadů v televizi a i na sociálních sítích je celebritou. Krom toho má za sebou řadu nadací, které pomáhají shánět finance pro rodiny vojenského personálu. Právě proto se americká společnost specializující se na offroadové úpravy rozhodla, že svůj nejnovější projekt věnuje právě jemu.

Přečtěte si také:  Super kombi Audi dostalo výkon Bugatti Veyron. Jeho síla bere dech

Monstrum s pásy

Tou firmou je texaská Complete Customs a původně měl být projekt oficiálně představen na letošní SEMA Show. Ta se ovšem z důvodu koronaviru letos konat nebude. Zatím to vypadá na to, že SEMA proběhne online, ale na to americký stavitel offroadů čekat nechtěl. Svůj projekt, který by se dal označit za horský speciál, proto ukázal už teď. Jako základ sice posloužil Jeep Wrangler, ovšem z něj zůstala jen karoserie. A to ještě jen částečně, protože dostala řadu nových prvků.

Podvozek a vše, co k němu patří, byl kompletně vymontován a nahrazen novými díly, díky kterým se na auto dají místo kol nasadit pásy. Víme, že to není první auto, které dostaly pásy, ale upřímně přiznáváme, že tenhle Jeep má prostě super styl. Úpravce tvrdí, že se auto zvládne dostat skoro kamkoliv, dokonce prý umí šplhat i po menších skalách. Něco jako tank s americkým šmrncem. 🙂 K tomu úpravce přidal navijáky, 12 LED světel kolem celého auta, které i z nejtemnější noci udělají bílý den. Celé auto je vyztužené a mělo by vydržet skoro vše. Nejde o žádnou leštěnku na velkou tuningovou výstavu. Tenhle upravený Jeep opravdu funguje.

Když Dacii, tak tuhle! Duster po rumunské úpravě dostal místo kol pásy – video

Ale aby to nebylo jen o terénních vlastnostech a schopnostech. Kromě nich tvůrce také zapracoval také na interiéru, který je čalouněn černou kůží a posádce nabídne řadu bílých detailů. Nechybí ani hudební aparatura s patnácti reproduktory, několika subwoofery a sílou, která bere dech.