Cadillac-DeVille-Coupe-1968-na-prodej- (13)

Americké úpravy amerických aut bývají úplně odlišné od toho, co známe v Evropě. Typickým příkladem je Cadillac Coupe DeVille z roku 1968, který si můžete prohlédnout v přiložené galerii. Je to auto, které bylo postaveno pro výstavu SEMA Show v roce 2016. Aktuálně je na prodej a prodejce ho propaguje i za pomoci sličné dívky.

Auto se nachází v Americe v Jižní Karolíně ve městě Lexington. Původně ale jezdilo v Arizoně, odkud ho současný majitel koupil. Ten ho také kompletně zrenovoval, rozmontoval ho prý do posledního šroubku a následně nechal upravit. Než se auto dostalo do stavu, jak ho můžeme vidět na fotkách, zabralo to více než tisíc hodin práce. Ale povedlo se to, protože auto se mezitím objevilo i v mnoha magazínech a časopisech.

Přečtěte si také:  Tohle Audi RS Q8 má stejný výkon jako Bugatti Veyron. Jeho motor produkuje více než 1000 koní

Exteriér zaujme na první pohled. Základní barvou exteriéru je bílá perleť, kterou doplňují červeně lakované části karoserie jako nárazníky a další drobnosti. Červený lak dostala i střecha, zároveň je na ní ale i tmavý airbrush. O ten se postaral Ryan Evans z Counts Kustoms v Las Vegas.

Nesmí chybět ani velká kola. V tomto případě jde o 20″ disky Lexani, které jsou přelakovány do bílé barvy s červenými akcenty. Do podběhů zcela zapadnou i díky vzduchovému podvozku s možností změny světlé výšky. Na všech kolech jsou nyní kotoučové brzdy s třmeny Willwood.

Chcete si koupit neprůstřelný Cadillac, ve kterém jezdil Al Capone. Můžete, ale levný není

Do interiéru putovalo nové autorádio s konektivitou Bluetooth a USB, přesto vypadá podobně jako ten původní. Za zvuk by se nemusela stydět ani velká diskotéka, protože tu jsou například i dva velké 12palcové subwoofery a spousta dalších reproduktorů, které živí několik zesilovačů. Interiér je čalouněn černou kůží s kontrastním červeným prošíváním. To se použilo nejen na spojení jednotlivých částí kůže, ale i na vytvoření různých vzorů na sedadlech, ale i v kufru a podobně.

Motor je původní Cadillac 427, což značí zdvihový objem 7 litrů, prošel ale také kompletní revizí a opravamni. Auto od renovace a opravy neujelo mnoho kilometrů. Prodeje se ale u pneumatik zmiňuje o nájezdu méně než 200 mil. Celkové počítadlo kilometrů ukazuje 73 982 mil, což je něco málo přes 119 tisíc kilometrů.

Inzerát na auto najdete zde, na prodej je za 42 900 dolarů, což je něco málo nad jeden milion korun.

Přečtěte si také:  Škoda Octavia Combi se vyráběla před 50 lety i v Americe. Odletěl tam kvůli tomu český konstruktér