Ukrutně nízké pneumatiky, velká kola a výkon navíc. Manhart Performance upravil Land Rover Defender

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Manhart Performance -  14. 7. 2022


Úpravci se poslední dobou předhání, kdo představí stylovější práci, zajímavější a někdy to vypadá i kdo nabídne větší kola. V tom posledním aspektu všech úprav si velmi dobře vede Manhart Perfomance. Ten totiž na Land Rover Defender, standardně off-roadově založené auto, nasadil obrovská kola obutá do něčeho, co pneumatiku už jen připomíná.

Projekt nese označení MANHART Defender DP 500 a tento konkrétní kus byl upraven na přání jednoho z dubajských zákazníků. Jakkoliv je Land Rover Defender většinou stylizován do terénních úprav, tentokrát je z něj sportovní elegán. Na první pohled rozhodně zaujmou 24palcová kola, která byla obutá do extrémně nízkoprofilových pneumatik. Ty mají rozměr 295/30 R24 a už jen z fotek je patrné, že v terénu by se jim moc nelíbilo. Pokud by to přeci jen pro někoho bylo moc, v záloze jsou ještě totožná kola o dva palce menší.

DP 500 pak do vínku dostalo také široké blatníky, upravené nárazníky, nový difuzor i výfukový systém nebo nový snížený podvozek. Uvnitř pak nové kožené čalounění v kombinaci s Alcantarou. Úpravce ale díky spolupráci s firmou Recaro umožňuje do auta instalovat i speciální sedadla ErgoMed s vyhříváním, chlazením a integrovanými airbagy.

Další částí úprav jsou nové brzdy a ty mají dobrý důvod. Pod kapotou sice zůstal třílitrový zážehový šestiválec, ale jeho výkon byl posílen na 505 koní a točivý moment 710 Nm. A to je docela skok od původních 400 koní a 550 Nm. Nicméně konkrétní hodnoty zrychlení nebo maximální rychlosti úpravce neprozradil. Stejně, jako cenu, která se může odvíjet od mnoha faktorů, žádná jednotná neexistuje.

Jiný, první upravený kus je u Manhart Perfomance a je na prodej. Vypadá dost podobně, jen má jiný interiér. Úpravce jej prodává za 179 800 €, což je v přepočtu 4 387 120 korun.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *