Okruh Nürburgring je jednou z nejnáročnějších evropských tratí, která ale právě proto láká tisíce profesionálů i amatérů. Když se ale tahle směs nadšenců do rychlosti potká na jedné dráze, nemusí to vždy skončit dobře. Někteří totiž, ať už omylem, nevědomky nebo cíleně, ignorují veškerá pravidla jízdy po závodním okruhu, ale nakonec i slušnosti.

Během jediného kola tak můžete potkat chronické lepiče, kteří stůj, co stůj jedou za vámi s pocitem, že právě zkouší závodní jízdu ve vzduchovém pytli. Podle videa dokonce existují tací, kteří v rámci turistických jízd řídí tak agresivně, jako by byli ve finále minimálně piloti ETCC.

Na co si tedy během jízd asi na jakémkoliv okruhu dát dobrý pozor? Nebuďte zbytečně agresivní, nemá to cenu. Pokud máte nehodu a můžete vystoupit, schovejte se mimo trať – ideálně za svodidla. Nikdy nepředjíždějte, nebo spíše nepodjíždějte zprava. Pokud jede „svým“, respektive pomalejším tempem, dejte to ostatním vědět pomocí blinkru. Nikdy zbytečně nezastavujte na trati. Zbytečně nikoho neohrožujte a nezavírejte ostatní v zatáčkách. Respektujte všechny kolem sebe, a hlavně pokyny traťových komisařů.

Mohli bychom toho sepsat ještě víc, ale přiložené video je mnohem výmluvnější. Tak snad jen dodáme, myslete na schopnosti jak sebe, tak svého auta. To často stačí. 🙂