Za blbost se platí a v tomto případě šlo opravdu jen a pouze o hloupost čerstvého držitele řidičského průkazu. Ale vezmeme to pěkně od začátku. Před pár dny se mladý německý řidič radoval z toho, že složil závěrečnou zkoušku v autoškole a může legálně sednout za volant. Jenomže ta jeho radost trvala pouhých 49 minut.

Hned jak dostal řidičák do ruky, vzal do auta své tři kamarády a vydali se na silnice. Dá se asi odhadnout, že se chtěl čerstvý řidič před svými kamarády vytáhnout a chtěl jim ukázat, že nějaké předpisy řešit nemusí. Jak jinak popsat fakt, že ve městě, kde je povolená maximální rychlost 50 km/h, jel rychlostí 95 km/h. Jinak, než hloupost se tomu prostě říct nedá. 

Možná se zapomněl, možná ho vyhecovali kamarádi. Faktem ale je, že jel po silnici, kde zrovna hlídkovali policisté s laserovým radarem. Je logické, že jim rychlá jízda mladého pilota neušla.

Výsledkem té zbytečně rychlé jízdy je zabavení řidičského oprávnění, které bylo ještě teplé z tiskárny, a to na čtyři týdny. Pak ho sice dostane zpět, ale nejprve musí absolvovat velmi drahý kurz, kde si musí oprášit všechny znalosti pravidel nabyté v autoškole. A rodiče ho rozhodně nepochválí, protože k tomu kurzu musí zaplatit pokutu 200 eur, tedy asi 5200 Kč, a navíc po ani ne hodině za volantem dostal na své konto dva trestné body. Tomu se říká rychlý a zběsilý vstup mezi řidiče.