Tým TATRA Buggyra Racing je na letošní Rallye Dakar připravena

Autor: Tisková zpráva - 4. 1. 2018


Tým TATRA Buggyra Racing má za sebou úvodní hodiny v hlavním městě Peru, který věnoval kontrole a přípravě závodních speciálů, ale především doprovodných vozů. Zítra je na programu testování ve zdejších písečných dunách.

„Všichni jsme do hlavního města Peru dorazili v pořádku a překvapivě tak i technika, která každý rok schytala při přepravě nějaké ty šrámy. Vyřídili jsme potřebné novinářské akreditace a teď již připravujeme závodní speciály na zítřejší testování,“ komentoval první okamžiky manažer týmu Jan Kalivoda. V Limě nyní panuje příjemné počasí s teplotami okolo třiceti stupňů. „Nálada v týmu je dobrá, jen někteří už tu stačili chytnout pěknou barvu, tak teď trochu trpí,“ dodal se smíchem.

Jednička týmu TATRA Buggyra Racing Martin Kolomý se vrátil do Peru po šesti letech. „Naposledy co jsem tu byl tak jsem ležel na boku, což doufám, že se nám letos vyhne. Jinak na ten závod vzpomínám v dobrém. Co říkali kluci, tak technika dorazila v naprostém pořádku. Nyní se chystáme na zítřejší test, který by měl být jen jako zkouška, že vše funguje, jak má. Věřím, že dopadne dobře, protože pozítří nás čekají administrativní přejímky a nerad bych klukům přidělal práci přes noc,“ řekl bruntálský rodák. Mimo techniky bude Martin Kolomý testovat i složení posádky. „Testovali jsme spolu už v Milovicích a myslím si, že ani tento test nezmění nic na tom, abychom spolu absolvovali Dakar,“ komentoval novou posádku dobře naladěný Kolomý.

Nováčka týmu Martina Šoltyse překvapila velikost dakarského bivaku. „V Peru jsem nikdy nebyl, takže tohle je moje premiéra. Dnes jsem se byl projít po depu a musím říct, že mě překvapilo, jak je obrovský.“ Na Martina nyní čeká premiérové svezení v Tatře v písečných dunách. „Zítra zde budeme testovat a na to se hodně těším, jelikož se poprvé projedu v kamionu v písku. Snad to dopadne dobře,“ dodal.

Velezkušený navigátor Šoltysovy posádky Josef Kalina se chystá na svou už šestadvacátou účast na slavné dálkové rally. „Jsem hrozně rád, že už jsme na místě, protože já ty přelety moc rád nemám. To bych zde raději odjel dvě etapy. Já se na rozdíl od Martina na to zítřejší testování moc netěším, protože podle informací, které máme, tak je písek hodně sypký. Nebude to určitě nic lehkého,“ řekl dakarský matador.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru