2015 World Rally Championship / Round 02 / Rally Sweden // Worldwide Copyright: Hyundai Motorsport

Hyundai Motorsport potvrdil, že do vybraných rallye světového šampionátu nasadí čtvrtý speciál Hyundai i20 WRC. Konkrétně se jedná o rallye v Polsku, Německu, Francii a Walesu. Stávající trojici doplní dosavadní testovací jezdec týmu Nizozemec Kevin Abbring se britským spolujezdcem Sebastianem Marshallem. V týmu Hyundai Mobis World Rally tak tito mladí jezdci dostávají příležitost naplno poměřit své schopnosti s těmi nejlepšími.

Dvojice již má zkušenosti z ostré rallye seriálu WRC, když letos v únoru zaskočila ve speciálu #20 Hyundai i20 WRC za Haydena Paddona, který nahradil zraněného Dani Sorda při rallye ve Švédsku. Na začátku června v Polsku se tedy postaví na start po boku právě zmíněného Sorda s Paddonem a týmové jedničky Thierry Neuvilla.

Abbring samozřejmě není v rallye žádným nováčkem a již prokázal, že umí zajet slušný výsledek. Ve Švédsku dosáhl na celkové jedenácté místo a v rámci týmu Hyundai Motorsport N získal i cenný bod do soutěže továrních značek. Za sebou má hlavně úspěchy v juniorských soutěžích. V roce 2009 vyhrál svou první rallye v Polsku v rámci juniorského světového šampionátu (JWRC) a stal se tak vůbec nejmladším vítězem soutěže.

„Jsem šťastný, že se vracím do seriálu mistrovství světa WRC. Jako testovací jezdec máte samozřejmě skvělou příležitost naučit se jezdit se speciálem, dostat správný rytmus a cit pro potenciál auta, nicméně chybí tam přímá zkušenost z konkurencí. Jsem proto rád, že tuto možnost dostanu právě v mém oblíbeném Polsku, kde jsem v roce 2009 vyhrál,“ shrnul Kevin Abbring.

Šéf týmu Hyundai Motorsport Michel Nandan k tomu poznamenal: „Jsme moc rádi, že můžeme potvrdit účast Kevina ve čtyřech podnicích seriálu WRC – v Polsku, Německu, Francii a Walesu. Spolu se Sebastianem odvedli ve Švédsku dobrou práci s velmi profesionálním přístupem. Tyto čtyři akce nabídnou Kevinovi možnost získat více zkušeností jako řidič WRC a naplní tak naše cíle vyhledávat a povzbuzovat mladé talenty. Chceme dát Kevinovi šanci soutěžit na nejvyšší úrovni, aby mohl zdokonalit své dovednosti v souboji s nejlepšími jezdci WRC.“