skoda-fabia-reklama-video

Marketing je nejen v automobilovém světě jednou z nejdůležitějších součástí úspěchu. Aby si zákazníci vaše zboží koupili, musí vás znát, musí o vás vědět. A reklama je jednou z možností, jak toho docílit.

Reklama se v čase vyvíjí a z kreslených plakátů v letech, kdy škodovka vznikala, se dostala do dnešního on-line světa. Nás ale budou zajímat poslední desítky let, kdy se začala výrazněji rozvíjet videoreklama, která pak přešla z televize na internet. Podíváme se na ty nejlepší reklamy české značky Škoda. 

1994: Škoda Felicia

Škoda Felicia nebyla v roce 1994 pouze ozdobou českého vydání Playboye, ona také naprosto ležérně visela na lanech. Ve stylu Jamese Bonda se ve skvělé lokaci vznášela vzduchem. Jako první nový model po spojení s koncernem byla spojovacím článkem mezi bohatou historií značky ŠKODA a érou koncernu Volkswagen.

Přečtěte si také:  Závodní prototypy Škoda Spider patřily v 70. letech k tomu nejexotičtějšímu a nejrychlejšímu na tratích

2007: Škoda Fabia

Reklama na vozy ŠKODA na britský způsob: v roce 2007 upekl tým několika cukrářů obrovský dort ve tvaru a velikosti vozu ŠKODA FABIA – a to za zvuků evergreenu „My favourite things“ z filmu Mary Poppins. Zatímco nejangličtější ze všech chův zpívá o „Schnitzel with Noodles“, na pozadí vzniká kulinářské umělecké dílo – stejně jako jeho předobraz samozřejmě jen z nejlepších ingrediencí.

2012: Škoda Fabia RS

S nástupem druhé generace sportovního vozu ŠKODA FABIA RS přiostřil i TV spot. Reklama začíná záběrem na televizi, kde právě běží vám již známá „cukrářská“ reklama. Nicméně sladcí cukráři a cukrářky jsou záhy nahrazeni mnohem drsnějším, temnějším a technologicky vyspělejším týmem, kterému pod rukama vzniká „smělejší“ FABIA RS. Díly z cukru a želatiny musely ustoupit karoserii z kostí, motoru přeplňovaným hadím jedem a neortodoxním technikám lakování.

2014: Škoda Yeti

Poněkud zvláštní průběh víkendu řidiče vozu ŠKODA YETI byl tématem anglického reklamního spotu z roku 2013. Zatímco protagonista jde z dobrodružství do dobrodružství, jeho konzervativnější kolegové jen smutně zírají do svých šálků s kávou.

2014: Škoda Octavia RS

Skutečnou pastvou pro oči byla v roce 2014 ŠKODA OCTAVIA RS. Sportovní varianta tohoto všestranného vozu zamotala hlavu i pořádným exotům. Ať se jednalo o předimenzovaný dětský kočárek nebo o tříkolku ve stylu vozů Bigfoot: cestou kolem nejkurióznějších konstrukcí se postarala o nejeden malér. Jak jinak, vždyť přece „překoná všechna očekávání“.

Přečtěte si také:  Škoda Enyaq Coupé iV: Co skrývá pod kamufláží?

2016: Škoda made for Switzerland

Naprosto špičkový je tento klip, natočený pro Švýcarsko, který ukazuje, že moderní reklamu lze i v dobách globalizace ještě vybrousit pro konkrétní trh. Objevují se tu laskavé narážky na všechna klišé, která o Švýcarech kolují – a zároveň se s nimi reklama rázně vypořádává. Autoři reklamy představují Švýcary jako všestranné, veselé a inovativní. Stejně jako nové modely značky ŠKODA. Logický závěr: Švýcarsko a ŠKODA – to k sobě prostě patří.