volkswagenfest-2017-vw-sraz-hosin- (25)

Tuningový sraz kromě milovníků upravených aut přilákal i policisty. Ti rozdali desítky pokut

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR - Ilustrační foto: Pavel Srp - 31. 5. 2022


Jaro a léto je každoročně ve znamení různých automobilových srazů, setkání a akcí. Jenomže ne všechny jsou policií vnímány pozitivně. Problém jsou hlavně tuningová srazy, které jdou často ruku v ruce se špatným technickým stavem aut, alkoholem za volantem a příliš rychlou jízdou. A přesně tyto nešvary byly součástí srazu upravených aut, který se konal v sobotu 28.5. u prodejny Albert v Hradci Králové.

Protože panoval předpoklad vysoké účasti milovníků tuningu a tedy i vysoká míra přestupků všeho druhu, byli do akce povolání na něj byli policisté z celého Královéhradeckého kraje. „Policejní hlídky se zaměřovaly zejména na kontrolu dodržování rychlosti jak ve městě, tak i na příjezdových komunikacích, na technický stav vozidel, nesprávný způsob jízdy, na dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, na alkohol za volantem a v neposlední řadě na držení hovorového zařízení za jízdy,“ popsala krajská tisková policejní tisková mluvčí Lucie Konečná.

Přečtěte si také:  Přechody pro chodce jsou jako past. Řidiči i chodci musí být velmi pozorní a opatrní

Policejním sítem nakonec prošlo 200 účastníků srazu. U nich policisté řešili 54 přestupků, přičemž všechny byly na místě vyřešeny pokutou. Celkem policisté inkasovali více než 41 000 Kč. Jen pro zajímavost, v 28 případech šlo o pokutu za rychlost, ve dvou o nesprávný způsob jízdy, v 18 případech o špatný technický stav, čtyři nepřipoutané řidiče a dva řidiče s mobilem v ruce.


Policisté podobné akce letos nekontrolují poprvé:


„Policisté se budou i nadále při podobných akcích intenzivně věnovat dohledu nad bezpečností na silnicích. Stále cílíme na nezodpovědné řidiče, kteří usedají za volanty svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog, samozřejmě i na ty řidiče, kteří porušují rychlostní limity anebo nedodržují jakákoliv další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ dodala Lucie Konečná.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek