Policisté opět zajeli na tuningový sraz a udělovali pokuty. V takových kontrolách chtějí pokračovat

Od Radim Plachý | Zdroj: Policie ČR - Ilustrační foto: Pavel Srp - 19. 4. 2022 0

Policisté začali kontrolovat účastníky tuningových srazů. O uplynulém víkendu se zajeli podívat na jeden takový sraz do Plzně, kde rozdali na dvě desítky pokut. Další pokuty mohou přijít po prostudování natočených videomateriálů.

„O tomto víkendu se na parkovišti Obchodního centra na Rokycanské třídě v Plzni konal sraz tuningových vozidel. Policejní hlídky pořádkové, dopravní, kriminální a cizinecké služby celou akci monitorovaly a ve zvýšené míře se zaměřily na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a na zajištění veřejného pořádku. Na místo dorazila i zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Na případné protiprávní jednání policisté adekvátně reagovali,“ informovala policejní mluvčí Michaela Raindlová a dodala: „V souvislosti s konáním akce vyřešili více jak dvě desítky přestupků.“

Přečtěte si také:  Náklaďák jel po dálnici bez předního kola. Řidič o tom věděl, prý hledal servis

Kromě vyřešení dvou desítek přestupků na místě se policisté budou zabývat ještě dalším důkazním materiálem, který pořídila vlastními dokumentačními skupinami. „Tento materiál obsahuje několik hodin záznamů, které policisté v současné době velmi pečlivě vyhodnocují a není tak vyloučeno, že se počet protiprávních jednání ještě zvýší,“ uzavírá Raindlová.

Není to poprvé a rozhodně ani naposledy, kdy policie chystá podobné kontroly. Nedávno kontrolovala účastníky podobného automobilového setkání v Hradci Králové koncem března.