Policisté zajeli na tuningový sraz, kde odhalili 64 přestupků. Na podobné akce se chystají častěji

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Policie ČR - Ilustrační foto: Pavel Srp - 25. 3. 2022


V souvislosti s konáním nedělního srazu „tuningových“ vozidel se dopravní policisté zaměřili ve zvýšené míře na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Desítky policistů se v odpoledních a večerních hodinách zaměřily zejména na kontrolu dodržování rychlosti jízdy nejen v Hradci Králové, ale i na příjezdových komunikacích do města. Policisté kontrolovali technický stav (propustnost skel, homologaci světlometů, rozměry pneumatik), nesprávný způsob jízdy, dodržování používání bezpečnostních pásů, ale soustředili se také na držení hovorového zařízení za jízdy, ale i na další porušení zákonných pravidel.

Dopravní policisté odhalili celkem 64 přestupců v dopravě, přičemž v příkazním řízení uložili pokuty za téměř 50 tisíc korun. Nejvyšší povolenou rychlost překročilo 29 řidičů, kdy všichni zaplatili pokuty v součtu za 23 tisíc korun, dalších šest přestupců jsme oznámili ke správnímu orgánu k dořešení jejich protiprávního jednání. Pětadvacet tisíc korun v příkazním řízení uhradili řidiči za ostatní zjištěné přestupky.

Přečtěte si také:  Mazda MX-5 je kultem. Na sraze MX-5 v Itálii se potkalo 707 aut. Je to nový světový rekord

Policisté odhalili dokonce i řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu, nadýchal 1,5 promile. Tímto svým jednáním se dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy mu soud může uložit trest až do výše jednoho roku odnětí svobody.

K již uloženým pokutám ze strany Policie ČR provede dále příslušný obecní úřad s rozšířenou působností v souladu s platnou legislativou (zákon 361/2000Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích) přestupcům rovněž záznam v registru řidičů, kdy jim připíše v návaznosti na závažnost přestupku navíc i příslušný počet bodů.

Přečtěte si také:  Carlex upravil Rolls-Royce Cullinan do extrémně luxusního jachtařského stylu. Je nepřehlédnutelný

Policisté se i nadále ve zvýšené míře hodlají dohledu nad bezpečností na silnicích při podobných akcích intenzivně věnovat. Cílíme na nezodpovědné řidiče, kteří usedají za volanty svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog, dále samozřejmě i na ty řidiče, kteří porušují rychlostní limity anebo nedodržují jakákoliv další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Tito řidiči jsou hrozbou, nejenom pro ostatní účastníky silničního provozu, ale i pro sebe samotné. Na silnicích se neustále objevuje velké množství nezodpovědných a neukázněných řidičů, jejichž jednání by v důsledku mohlo mít fatální následky.

Štítky: , , , ,

27 názorů na “Policisté zajeli na tuningový sraz, kde odhalili 64 přestupků. Na podobné akce se chystají častěji”

 1. Žádný tuning sraz jsem nikdy nenavštívil, ale logicky předpokládám, že tam bude velká koncentrace pitomců, co si mastí ego. Stejně asi přemýšlejí i četníci a dobře že tak.

 2. Jenže pak jsou tu tací tuningari co se snaží vše dělat poctivě jezdí tak jak se jezdit má ale stejně jsou hozeni do jednoho pytle kvůli jedincům co se neumí chovat a nemůže pak člověk nic ať se jdou vycpat s tímhle už krucinal ať se zaměří i na brzdice provozu a levoproudare atd.. Ale ne to je nenapadne

  1. To prislovi o potrefene huse 😉 kazdy, kdo vse dodrzi se preci pokut bat nemusi, tak mu policajti nemuzou vadit ne 😉 za me ty pokuty byli nizky…

 3. Že takhle nedělají akce na čepičkáře, nedavače přednosti v jízdě, blokující levoproudaře, nezapínače směrovek a notoricky pomalé jedoucí řidiče???

  Chápu, to by bylo moc práce, lepší zajet na sraz, nebo se svalit za křoví a měřit…

 4. Petr Rambousek

  To asi opravdu nemají nic lepšího na práci. Nebo si svoji neschopnost musí vybít na tuning srazu? Na silnici je není vidět jak je rok dlouhý a místo toho aby zasáhli proti šílencům nebo proti páprdům co ráno blokují celou kolonu svojí jízdou 60 v očích smrt,tak to ne.
  Tuning auto s nehomologovanými díly nevlastním ani na tuning srazy nejezdím,ale tohle mi přijde jako vrchol policejní trapnosti

 5. Nacelnik Apacu

  Nedostal js nahodou flastr? Hadam ze jo, cert vem rezave prahy hlavne ze to dela kraval.

 6. Jaký je rozdíl mezi origo a neorigo díly?jen cena..jde jen o peníze , nesmyslný lidský uvažování ve kterém se vyžívají mentální invalidní chudáci co nosí uniformy.

  1. mícháte origo/nerorigo s homologovanými. Jinak „neoriginální“ jsou často kvalitnější, než orig. Nebo myslíte, že si automobilky můžou dovolit dávat do aut to nejlepší, co existuje?Vždy je to zlatá střední cesta. Takže vždy seženete kvalitnější díl, než originál, ale většinou je to o penězích.A jen malé srovnání- vstřik BOSCH MOC 7000kč. Ten samý v krabičce KIA 9000 a opět ten samý v krabičce hyundai 21000. To opravdu není překlep….

   1. Original je original Mám civic 4×4 rok 93 Zadní náprava :ložiska poloosy diferák kardan přední ložíska všechno Japan origo 360000 km tlumiče zadní 330 tis než odešly ,A hunday a Kia šou šroty

 7. tak oni jsem daji fotku starou asi 5let, foto neni z zadneho tuning srazu ale ze srazu majitelu znacky SEAT… ale co aspon jsem slavnej 😆

 8. Ať spíš hlídají důchodce za volantem! To je větší zlo, než tuning. Akorát závisejí jaký mají krásný auta!

  1. Nedorostek Rudolf

   Myslíš jako hlídat důchodce aby je nepřizabil nějaký šílenec, co jezdí bez ohledu na druhé?

   1. bez ohledu na druhé řídí důchodce co si jede tachometrovych 50-70 v 90 a vytváří za sebou kolonu aut a vybízí ostatní k předjíždění

  1. Jo to chce mít legální tuningové díly s homologací a pak si můžou jezdit kde se jím zlíbí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek