2020-sraz-americkych-aut-friends-fest-pardubice- (21)

Policisté kontrolovali auta na tuningovém sraze v Hradci Králové. Udělili 111 pokut, další předali do správního řízení

Od Josef Pelikán | Zdroj: Policie ČR - Ilustrační foto: Pavel Srp - 20. 4. 2022 0

V sobotu 16. dubna si sraz tuningových vozidel, který se konal u OC Orlice Park v Hradci Králové, nenechali ujít ani dopravní policisté. Na akci byli policisté povoláni z celého Královéhradeckého kraje, protože byl předpoklad vysoké účasti příznivců tuningu a také předpoklad velkého porušování dopravních předpisů.

Policejní hlídky se zaměřovaly zejména na kontrolu dodržování rychlosti jak ve městě, tak i na příjezdových komunikacích, na technický stav vozidel, nesprávný způsob jízdy, na dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, na alkohol za volantem a v neposlední řadě na držení hovorového zařízení za jízdy.

Přečtěte si také:  A pak že luxus nepatří do terénu. Delta 4x4 upravili Rolls-Royce Cullinan a výsledek rozhodně není jen na efekt

U přibližně 200 účastníků zjistili policisté 119 přestupků, z toho 111 vyřešili na místě udělením pokuty – dohromady za více než 90 tisíc korun (59x rychlost, 32x způsob jízdy, 19x technický stav a 1x pásy), ostatní předali správnímu úřadu (6x rychlost a 2x technický stav). U jednoho přestupku překročení rychlosti uložili i kauci ve výši 5000 korun.

Policisté opět zajeli na tuningový sraz a udělovali pokuty. V takových kontrolách chtějí pokračovat

Nejvyšší překročení rychlosti se dopustili hned dva řidiči, kteří na hradeckém okruhu v místě, kde je povolená maximální rychlost 60 km/h, jeli 113 km/h. U správního úřadu za překročení rychlosti v obci o 40 km/h a více hrozí pokuta 5 – 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až jeden rok.

Dvaadvacetiletého řidiče osobního vozidla značky Škoda Octavia policisté oznámili správnímu orgánu za to, že měl za čelním sklem modročervený maják, ve výhledové části umístěnu samolepku a dále že nadměrným hlukem obtěžoval okolí a znečišťoval pozemní komunikaci smyky.

Přečtěte si také:  Začínají prázdniny a s nimi i další uzavírky a policejní kontroly. Ty se zaměří i na cyklisty

Policisté se budou i nadále při podobných akcích ve zvýšené míře intenzivně věnovat dohledu nad bezpečností na silnicích. „Stále cílíme na nezodpovědné řidiče, kteří usedají za volanty svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog, samozřejmě i na ty řidiče, kteří porušují rychlostní limity anebo nedodržují jakákoliv další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Tito řidiči jsou hrozbou, nejenom pro ostatní účastníky silničního provozu, ale i pro sebe samotné. Na silnicích se neustále objevuje velké množství nezodpovědných a neukázněných řidičů, jejichž jednání může mít i fatální následky,“ řekla Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.