Tři originální rally speciály se znakem Audi quattro se předvedou na LEGENDÁCH

Autor: Tisková zpráva - 13. 6. 2014


Psaly historii rally, Stig Blomqvist na Audi v roce 1984 vyhrál Mistrovství světa v soutěžích a stejnou sezonu vozy Audi triumfovaly také v šampionátu značek. Walter Röhrl s okřídleným monstrem stanovil rekord na Pikes Peaku a dodnes patří Sport Quattro k ikonám třídy B.

audi-s1-quattro

Po aktivaci speciálního režimu ze sebe dokázaly vyždímat údajně až 1000 koní, jejich kompozitová konstrukce a vodou chlazené brzdy krotící temperament přeplňovaného řadového pětiválce udivovala veřejnost kdysi stejně jako dnes a rykot motoru ježil chlupy na těle prostě všem. Ikony rallye 80. let minulého století na akci LEGENDY nemůžou chybět a to rovnou v originálních provedeních trojnásobného počtu!

audi-a2-quattro

Díky dvěma německým majitelům se do Prahy tento víkend nedostanou pouhé repliky, kterých můžete v regionálních soutěžích vidět spousty, ale původní originální závodní speciály třídy B: krátké Audi S1 Quattro posádky Röhrl-Geisdörfer a delší Audi A2 Quattro (M. Stewart – T. Corey). Těmto dvěma ostrým závodním střelám bude dělat společnost homologační produkční červené kupé z limitované série, které bylo svého času dražší než Porsche 911 Turbo. Všechny tři unikáty mají originální a technické průkazy a vidět je pohromadě můžete jen na LEGENDÁCH.

Audi-sport-quattro

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru