Travis Pastrana se svým pekelným Subaru zajel rekord na jednom z nejtěžších závodů do vrchu světa

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Subaru - 20. 8. 2021


Předem musíme slabší žaludky upozornit na to, že video z naprosto neuvěřitelné jízdy Travise může způsobit lehkou nevolnost. Důvod je prostý. Hvězda Gymkhany a závodní jezdec zajel jednu z nejnáročnějších tratí do vrchu v naprosto zběsilém tempu. Výsledkem je překonání jeho vlastního rekordu.

Tím závodem je trať do vrchu s názvem Mt. Washington Auto Road, jejíž délka je 12,231 kilometru. Je to vlastně takový Nürburgring mezi vrchařskými tratěmi. Jde o standardní silnici, na které se pořádají náročné závody, výletní jízdy a dny otevřených dveří pro turistické jízdy. Jednou za tři roky se tam pak jede závod těch největších profesionálů světa. A je jasné, že Travis tam nemohl chybět. Ostatně, už v roce 2017 tam zajel rekord, když trať zdolal v čase 5:44,72. Tehdy překonal původní rekord o 24 sekund.

A letos se jel závod znovu. A opět jej naprosto opanoval právě Travis Pastrana se svým 600koňovým speciálně upraveným Subaru WRX STI. Auto má karoserii z karbonu a těch 600 koní produkuje 2,3litrový čtyřválec, jehož točivý moment je 900 Nm. Sám jezdec o autě řekl, že je to naprosto perfektní stroj, který je stvořený právě pro tento závod a rozhodně jej zvládne.

A jak řekl, tak se také stalo. Nejen, že to zvládl on i auto, ale navíc ten děsivý kopec zajel v čase 5:28,67. Jeho jízda byla zaznamenána na kamery umístěné v interiéru. Záběry tedy ukazují jak to, co viděl pilot, tak jeho samotného.

A je to neskutečné! Silnice na horu je velmi úzká a plná zatáček. Ve spodní části trati jel Travis Pastrana ještě v lese, kdy se na silnici střídal stín ze stromů a ostré slunce. To pravé peklo ale přišlo výš, kdy jsou z jedné strany stromy, skály a kamení a z druhé nic. Respektive nepříjemný sráz. Přesto Travis zvládl ještě ukazovat zdvihnutý palec na kolemstojící fanoušky. Je to prostě mimozemšťan!

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru