Letošní Festival rychlosti v Goodwoodu, který se koná od 12. do 15. 7. 2018, bude jako obvykle plný těch nejlepších, nejzajímavějších a nejdražších aut. Jedním z nich bude dlouho očekávané znovuzrození legendárního modelu Toyota Supra.

I pokud nepatříte mezi fanoušky japonských super aut, jistě víte, že Supra je něco jako legendární Fénix, který s novou generací vstává z popela. I když už ale nepůjde tak úplně o čistokrevného Japonce. Novinka totiž bude po technické stránce velmi blízkou příbuznou BMW Z4. Z německého vozu – konkrétně z BMW M240i – bude pocházet také motor: řadový šestiválec, který bude na zadní kola posílat výkon 340 koní a točivý moment 450 Nm.

Toyota ale do světa vypustí ještě verzi s přeplňovaným čtyřválcem o objemu dvou litrů, který bude k dispozici ve dvou verzích. Jedna nabídne 192 koní a 320 Nm a druhá 252 koní a 400 Nm. V Goodwoodu bude představen jen prototyp auta, ale podle všeho by mělo jít o finální verzi, a to jak po technické, tak designové stránce. Oficiální premiéry se tak nejspíš dočkáme už brzy.

Mimochodem to, jak moc velkou legendou Supra je, připomněl před nedávnem článek, který najdete zde.