BMW M2 Competition a Toyota Supra: Obě dvě jsou to rychlé zadokolky s řadovými přeplňovanými šestiválci pod kapotou. I přesto, že každou z nich pohání jiný motor, dynamika se podle technických údajů zase tolik neliší. Které z nich bude rychlejší ve sprintu na čtvrt míle?

Pátá generace japonského kupé Toyota Supra byla jedním z nejočekávanějších aut uplynulých let a automobilové fandy rozděluje na dva tábory. Jedni ji nenávidí, druzí milují. Málokdo s ní ale zatím jel, ani my ne, a tak se musíme spokojit jen s videi na internetu. Velmi zajímavé jsou dynamická porovnání s jinými podobnými auty, třeba přímo se sesterským BMW Z4.

Tak co je rychlejší: BMW Z4 M40i anebo Toyota GR Supra? Podívejte se

Tehdy vyhrála Toyota, protože je lehčí, ale co kdyby se postavila proti těžšímu, ale mnohem výkonnějšímu BMW M2 Competition? Zatímco Supra nabídne díky přeplňování jedním turbodmychadlem 250 kW/340 koní a 500 Nm, tak M2 Competition má díky dvojici turbodmychadel 302 kW/410 koní a 550 Nm. Je i rychlejší ve sprintu z 0 na stovku, ale maximální rychlost je u obou aut totožných, elektronicky omezených 250 km/h.

Vyhraje výkon a síla anebo lehkost a japonské ladění? Podívejte se! 🙂