toyota-elektromobil

Toyota představí zbrusu nové elektrické SUV na baterie

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Toyota - 10. 12. 2020


Toyota představí budoucí podobu zbrusu nového modelu elektrického SUV střední třídy na baterie, jenž se stane součástí nabídky produktů s bateriovým pohonem. Postaveno bude na chystané platformě e-TNGA.

Další podrobnosti automobilka zveřejní v nadcházejících měsících. Toyota prozatím uvolnila pouze stylizovanou siluetu a detaily týkající se architektury platformy.

Předběžná verze nepojmenovaného modelu bude postavena na nové podvozkové platformě e-TNGA od Toyoty. Ta bude snadno přizpůsobitelná pro nejrůznější typy produktů.

Základní princip spočívá v tom, že několik klíčových prvků zůstává pevně na svém místě, zatímco jiné se mění. Výsledkem je možnost upravovat šířku, délku, rozvor i výšku vozidla.

e-TNGA dále umožňuje navrhovat vozidla s pohonem samotných předních či samotných zadních kol, respektive vozidla s oběma poháněnými nápravami. Široká škála dostupných baterií a elektromotorů zase dovoluje přicházet s vozidly různého typu nebo profilu použití.

toyota-elektromobil

Z vysoké všestrannosti použité architektury vyplývá zkrácení času na vývoj různých produktových variant i možnost souběžně vyvíjet hned několik svébytných modelů.

Vývoj prvního modelu postaveného na e-TNGA již byl dokončen a vůz se chystá do sériové výroby. Model se bude vyrábět v závodu Toyota ZEV Factory v Japonsku.

„Toyota udělá další krok k budování svého plánovaného portfolia produktů poháněných elektřinou z baterií tím, že v příštích měsících představí podobu zbrusu nového SUV střední třídy. Díky všestrannosti a flexibilitě technologií e-TNGA můžeme navrhovat a vytvářet vozidla, která jsou nejen bateriovými elektromobily, ale též přinášejí radost za volantem a jsou krásná na pohled,“ říká Kodži Tojošima, zástupce ředitele v ZEV Factory, Toyota Motor Corporation.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru