Závodní týmy Toyota GAZOO Racing a Lexus GAZOO Racing se zúčastní tokijského autosalonu, který se koná od 13. do 15. ledna 2017 v mezinárodním konferenčním centru Makuhari Messe v japonském Chiba City. Toyota zde představí své nové koncepty vycházející ze sériových modelů Toyota Vitz a Toyota Aqua i Yaris WRC, který bude už v lednu nasazen do rallyového šampionátu FIA.

Cílem závodního týmu Toyota GAZOO Racing je další rozvoj lidského potenciálu a výroba stále lepších automobilů prostřednictvím aktivní účasti v soutěžích motorsportu. Těmi jsou např. vytrvalostní závod 24 hodin Nürburgringu, světový šampionát vytrvalostních soutěží FIA (WEC) či nejrůznější podniky rally. Využitím technologií a poznatků získaných prostřednictvím výše uvedených aktivit chce tým Toyota GAZOO Racing přispět k vývoji nových vozů.

Ústředním tématem prezentace Toyota GAZOO Racing v rámci tokijského autosalonu 2017 je „otevřené týmové zázemí a garáž“, neboť smyslem exponátů a aktivit na stánku je lépe vysvětlit nejrůznější týmové aktivity veřejnosti. Toyota GAZOO Racing představí vozy, které se zúčastnily různých sportovně motoristických podniků, stejně tak jako automobily, jejichž vývoj se v návaznosti na tyto sportovní aktivity mohl zrealizovat. Část výstavního stánku bude věnována i tématu, jak uživatelské úpravy vozidel mohou přispět ke znásobení radosti z vlastního auta.

Týmové stánky Toyota a Lexus GAZOO Racing

Na stánku týmu Toyota GAZOO Racing se kromě rallyové vozu Yaris WRC a koncepčních modelů Vitz a Aqua TGR představí i upravené verze nově uváděného sériového modelu Toyota C-HR, které se zúčastnily závodu 24 hodin Nürburgringu, a také jednotlivé generace speciálů, které byly nasazovány do seriálu WRC. Tým Lexus GAZOO Racing kromě toho zaujme světovou premiérou nejnovějšího závodního vozu GT3, jenž vychází z modelu Lexus RC F.

Tým Toyota GAZOO Racing postaví i speciální stánek v další hale. Zde se bude prezentovat řada modelů Toyota C-HR, které byly speciálně upraveny za použití originálních značkových dílů a příslušenství od TRD, Toyota Modellista a automobilky Toyota. Cílem této prezentace je upozornit na atraktivitu zákaznických úprav vozů.