test-2020-toyota-gr-supra- (8)

Toyota oficiálně potvrdila že GR Supra dostane manuální převodovku

Od Pavel Srp | Zdroj: Toyota - Foto: Pavel Srp, Toyota - 16. 4. 2022


Dlouho se o tom mluvila, ale teď to Toyota potvrdila. Současná generace Toyoty GR Supra se totiž začne prodávat i s manuální převodovkou. Doplní tak modely GR Yaris a GR86, které se s manuální převodovkou nabízejí. 

„Toyota vyslyšela přání zákazníků a fanoušků sportovních vozů Toyota GAZOO Racing a připravuje GR Supru se zbrusu novou manuální převodovkou upravenou speciálně pro tento model. Vůz nabídne všem nadšencům další prvky genetické výbavy GAZOO Racing,“ píše se v tiskové zprávě japonské automobilky.

Přečtěte si také:  Toyota RAV4 pro modelový rok 2023 přináší vylepšená multimédia, konektivitu a bezpečnost

Žádné podrobnosti zatím o autě Toyota nezveřejnila, prozradila jen: „Nadcházející model s manuální převodovkou je nezaměnitelnou verzí Toyoty GR Supra, liší se jen novým červeným znakem Supra. Rozšíří nabídku sportovních vozů GAZOO Racing a současně přinese jeden atraktivní prvek, mimořádně čistý, jedinečný a speciální, který bude představen v příštích týdnech.“

pedaly-manualni_prevodovka-toyota_gr-supra

Foto: Toyota

O tom, že se manuální převodovka do Supry dostane, se mluví už dlouho. Letos v lednu spatřilo světlo světa informace, že to má být už letos. O něco dřív, kdy se tato informace objevila poprvé, se mluvilo také o tom, že vznikne ještě další a o poznání ostřejší verze Supra GRMN. Na potvrzení nebo vyvrácení této informace si ale musíme ještě počkat.