Toyota Hilux oslavila pódiové umístění na Dakaru 2015

Autor: Tisková zpráva - 20. 1. 2015


Při vyvrcholení vytrvalostního terénního závodu Dakar 2015 se Toyota opět dostala na stupně vítězů poté, co Giniel de Villiers s Dirkem von Zitzewitzem vybojovali zasloužené druhé místo s Toyotu Hilux týmu Toyota Imperial.
Skvěle tak doložili vyrovnanou formu jihoafrického týmu, jenž tak mohl již čtvrtým rokem po sobě oslavit umístění mezi nejlepšími třemi. Po 14 dnech a více než 9000 kilometrech jízdy v nesmírně náročném terénu napříč Jižní Amerikou dojel Jihoafričan de Villiers se svým německým navigátorem do cíle v Buenos Aires přibližně 35 minut za vítězem závodu Nasserem Al-Attiyahem.

303-imperial-giniel

„Byl to pro nás skvělý Dakar,“ komentoval de Villiers. „Dokázali jsme svést na trati velmi těsný souboj. Náš Hilux týmu Toyota Imperial odjel soutěž bez jediného zaváhání a všem jsme ukázali, že se dokážeme směle postavit i těm nejlepším na trati.“

Vypadalo to, že Toyota má blízko i k třetímu místu, o které usiloval soukromý jezdec Yazeed Alrahji skvěle jedoucí se svým Hiluxem, avšak v pozdější fázi jej z bojů vyřadil problém s elektronikou.

Pověstnou houževnatost Toyoty Hilux dokázaly i vozy týmu Overdrive Francouze Christiana Laveilleho a nizozemského pilota Bernarda Ten Brinka, kteří dojeli celkově na šestém, resp. sedmém místě.

V akci se předvedly i Toyoty Land Cruiser, které pro sebe ukořistily čistou sérii od prvního až do pátého místa v kategorii produkčních vozů 4×4 se vznětovým motorem.

343-team-land-cruiser

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru