Lamborghini_Huracan_Performante-Strasse_Wheels-06

Už samotné Lamborghini Huracan Performante je opravdu brutální stroj, ale tento matný černý kousek je ještě o fous zajímavější. Dostalo totiž upravený design, ale i pořádnou výkonovou injekci. Do jeho motoru totiž přibyla dvě turba!

Lamborghini Huracan Performante bylo ještě donedávna nejrychlejším autem na Nürburgringu, ale rekord mu pak vzal Mercedes-AMG GT Black Series. Nemění to ale nic na faktu, že jde o opravdu rychlé auto. Vždyť v sérii ho pohání 5,2litrový atmosférický motor V10. Jeho výkon je 470 kW/640 koní a točivý moment vrcholí 600 Nm. Zvládne zrychlit z 0 na 100 za 2,9 sekundy, z 0 na 200 km/h mu to zabere pouze 8,9 sekundy a maximální rychlostí je více než 325 km/h.

To už ale u tohoto černého matného kusu neplatí. Není to totiž obyčejné Lamborghini Huracan Performante v barvě Nero Nemesis, ale kus, který už nemá motor plněný atmosférickým tlakem, ale je přeplňovaný dvěma turbodmychadly (twin-turbo). Ty zastavěla společnost SelfMade Motorsports, ale o tom, jak se zvýšil výkon, se nepochlubili. Jisté ale je, že tohle auto bude ještě o hodně rychlejší.

Přečtěte si také:  Podle Toyoty jsou velké autosalony pro statisíce lidí mrtvé. Dříve nebo později budou jen online

Kromě úpravy motoru má auto i nová kola. Sériové disky byly vyměněny za kousky Strasse Wheels SV12 Deep Concave Duoblock v lesklém černém laku. Jejich rozměry jsou 9×20 palců vpředu a 12.5×21 palců vzadu. Sednou mu perfektně.