O uplynulém víkendu se na Prachaticku, konkrétně u obce Pěčnov za Husincem stala vážná dopravní nehoda, při které zemřela 90letá spolujezdkyně. 60letý řidič nehodu sice přežil, ale byl se zraněními transportován do nemocnice. Příčinou nehody bylo setkání se zvěří, přičemž řidič Nissanu Almera udělal asi nejčastější chybu, kterou řidiči v takové situaci dělají. Zvířeti se chtěl vyhnout.

Následkem prudkého vyhýbacího manévru řidič dostal smyk, vyjel s autem mimo silnici a naboural do silniční propusti. Je možné, že ke smyku pomohla mokrá a možná i lehce namrzlá silnice, ale takový vyhýbací manévr je velmi nebezpečný i na suchu – to ostatně ukazují i „losí testy“. I specialisté na bezpečnost nebo policisté pravidelně upozorňují, že je mnohem bezpečnější zvíře srazit než se mu pokoušet vyhýbat.

I odborníci na bezpečnost z webu bezpecnecesty.cz upozorňují: „Pokud vám nějaké zvíře skočí přímo pod kola, nezkoušejte se mu vyhnout, ale jen naplno brzděte a pevně držte volant, abyste se udrželi ve svém pruhu. Vždyť nehody se zvěří řeší většinou havarijní pojištění a je lepší řešit plechy než zdraví.“

Přečtěte si také:  Srazili jste lesní zvěř? Skoro vždy je to vaše chyba a bez speciálního připojištění máte smůlu

Dále vysvětlují: „Pokud byste totiž udělali myšku, abyste se zvířeti vyhnuli, tak můžete dostat smyk a věřte, že náraz do stromu anebo do protijedoucího auta by byl mnohem větší problém. Důležité je zůstat na silnici a ve svém pruhu.“ Policisté pak doplňují, že v případě nečekané srážky se zvěří nedávají řidičům pokutu.