Jak už to tak bývá, některé novinky nevydrží v tajnosti až do svého oficiálního zveřejnění. Nejinak je tomu i v podobě ultimátního Porsche 911R, které se mělo oficiálně představit až se zahájením autosalonu v Ženevě.

S fotografiemi přišel nizozemský automobilový magazín. Porsche 911R by mělo být podobným okruhovým náčiním jako je vrcholné 911 GT3 RS, ale designově je umírněnější, ale nabízí manuální převodovku! Pohon zadních kol bude zajišťovat atmosféricky (!) plněný motor typu boxer s objemem 4,0 litru s výkonem 500 koní a 460 Nm točivého momentu. S tím souvisí v základu 20″ disky s centrální maticí a pod nimi ukryté karbon-keramické brzdy.

Porsche 911R odkazuje (hlavně jménem) na vůbec první ostrou verzi modelu 911, který se představil už v druhé polovině šedesátých let minulého století. Očekává se tedy výrazné odlehčení celé karoserie (ačkoliv pohled do interiéru ukazuje třeba i navigaci…). Také design je mnohem umírněnější než u GT3, resp. GT3 RS. Karoserii ale doplňují dva výrazné červené pruhy linoucí se přes celou karoserii.

Výroba tohoto vozu bude prý přísně limitována, počet kusů, který se nakonec na trh dostane ani cenu, zatím neznáme. Na to si budeme muset počkat minimálně ještě několik hodin.

Přidat komentář