Totální nesmysl! V ČR je na prodej Maluch s motorem z motorky

Autor: Anina Russová -   6. 12. 2018


Mysleli jste, že už jste viděli vše a jen tak vás nic nepřekvapí? Mýlíte se! Teď vás překvapíme. A pořádně! Na internetu se objevil inzerát na prodej Fiatu 126p, tedy starého Maluchu, který ovšem pod svou mini karoserií schovává motor z Kawasaki Ninja ZX-9r.

Ale popořadě. Polský Maluch, jak se tomuhle Fiatu říká, je malé, levné a v sérii nijak výkonné autíčko. Kawasaki Ninja ZX-9r je naopak japonská motorka, supersport, který ve své době prakticky znamenal revoluci. Inspirován totiž byl závodními speciály. Motor je 0,9litrový řadový čtyřválec s výkonem 160 koní. Na motorku až dost, co myslíte? A teď si představte, že ten motor vměstnáte do mini auta. Výsledkem bude zběsilost, kterou si můžete koupit. Cena je 110 tisíc korun.

Majitel tvrdí, že výkon motoru zůstal po zástavbě do Malucha nezměněn. Těch 160 koní přenáší v autě na zadní kola sekvenční převodovka. Ještě vás to dost neohromilo? Pak přidáme. Auto má hmotnost pouhých 490 kilogramů! Přidejte k tomu fakt, že těch 160 koní je k dispozici i ve 13 500 otáčkách za minutu. To je prostě splašený mixér. Z klidu na 100 km/h umí zrychlit za 3,5 sekundy a maximální rychlost je 200 km/h. Vypadá to, jako málo, ale uvědomte si, v čem této rychlosti budete dosahovat. Podle nás nebude vůbec jednoduché tuhle stavbu udržet na silnici, kam si nejsme jisti, že to auto vůbec legálně může. Na fotkách v inzerátu ale registrační značky má…

Ještě dodáme, že majitel přidal skořepinová sedadla, tříbodové bezpečnostní pásy, ochranný rám, ale i hasicí přístroj.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *