Pamatujete si příběh o jednom Fiatu 126p, se kterým se slavný Tom Hanks vyfotil v Budapešti a následně fotku umístil na svůj Twitter? Hanksovi se auto podle jeho tweetu líbilo, čehož se rozhodli využít v Polsku. Jednoho Malucha vzali, upravili a rozhodli se, že ho herci pošlou jako dárek.

Nápad, že herci pošlou vlastního Fiata 126p, vznikl v polském městečku Bielsku-Bialém. Tady se totiž až do roku 2000 tento vůz vyráběl. Tady by to asi mohlo skončit, ale auto, které pro Hankse skupinka nadšenců koupila, potřebovalo opravit a také trochu vylepšit. Vždyť má být pro hollywoodskou hvězdu. A s tím pomohla společnost Carlex Design. Ti vzali tento projekt opravdu vážně a auto pozvedli na docela novou úroveň.

Finální vyřizování cesty samotného auta za oceán zabralo spoustu času, hodně papírování a trochu toho domlouvání, ale výsledek se dostavil. Podle dostupných informací by měl být Maluch již úhledně zabalen v kontejneru a měl by být na dlouhé cestě za samotným Tomem Hanksem. Pokud s ním herec někdy vyrazí na slunné kalifornské silnice, jsme si celkem jisti, že se před fanoušky neschová. Taková auta tam totiž rozhodně neznají. 🙂