Totálně přepracovaný Volkswagen Typ 2, bude hvězdou každé pláže – video

Od Anina Russová | 8. 12. 2014


Jestli se nějaká auta upravují jako na běžícím páse, jsou to Volkswagenu. A je jedno jestli nové nebo klasické kousky. A není se čemu divit, jednoduché tvary těhle aut jsou jako dělané pro to, aby se k nim hodila jakákoliv nová kola nebo… Třeba upravené nárazníky. To, že to občas někdo přežene, je holt věcí vkusu.

Ale teď bychom vám chtěli ukázat kousek, který rozhodně přehnaný není, spíše dokonale vyladěný do posledního detailu. Jde o Volkswagen Typ 2 (Bus) z roku 1965, který ale ze své původní podoby a techniky nemá prakticky nic. Až tedy na šasi, které zůstalo původní. Jinak si s autem majitel Ron Berry opravu vyhrál. Každičký kousek auta měl v ruce a vyráběl ho sám nebo za pomoci svých známých a kamarádů a vidět je to obzvlášť na zakulacené karoserii, která jakoby vypadla z kresleného seriálu.

Motor zůstal vzadu, jen jde o plochý čtyřválec, který disponuje 200 koňmi a jen se blýská. Autu se říká Surf Seeker, a je mi jasné, že na každé pláži bude středem pozornosti. Kromě jeho vzhledu se o to postarají i 24 palcová nablýskaná kola a hlavně otevírání auta stejné, jako má BMW Isetta. Pro to, abyste se do auta dostali a nebo z něj vystoupili, je tedy potřeba otevřít celou přední část.

No, prostě styl jako blázen…! :)