Na nový díl pořadu The Grand Tour moderátorského tria Clarkson, Hammond a May jsme vás upozorňovali před několika málo dny. Teď pro vás máme další ukázku, tentokrát ale na vánoční speciál pořadu Top Gear, ve kterém se tahle nezaměnitelná trojice proslavila po celém světě. Nutno říct, že ne vždy v dobrém…

V současné době jsou moderátory britského televizního pořadu Top Gear Chris Harris, Paddy McGuinness a Andrew Flintoff. Tihle tři se společně s produkcí rozhodli, že o letošních Vánocích vydají speciál z jejich cesty do Nepálu. Úkolem bylo přežít extrémně náročnou cestu ve třech autech, která produkce označuje jako ta, jenž odolají budoucnosti. Další podmínkou bylo, aby jejich cena nepřesáhla 5000 liber, tedy asi 150 000 korun. A co si pod tím představit?

Lamborghini LM002 vzali v Top Gearu do bláta. Je to prý zábava!

Harris si pořídil Renault 4, McGuinness Peugeot 106 a Flintoff vsadil na speciální offroad Hulas Sherpa. To je auto nepálské značky Hulas Motors, které se na tuhle výpravu hodí asi nejvíce. Tamní Šerpové jej k převozu všeho možného využívají velmi často, protože hodně vydrží a opravit jej lze doslova na koleni.

Jak je z ukázky patrné, cesta to opravdu bude hodně náročná a hodně nebezpečná. Moderátoři se několikrát ocitnou cestách vedoucích vysoko v horách, kdy je od pádu dělí jen pár centimetrů. Jak jejich výprava dopadla, se dozvíme 29. prosince v devět hodin večer na BBC Two.