Už před časem Jeremy Clarkson se svou partou, tedy Richardem Hammondem a Jamesem Mayem oznámili, že se ve své show The Grand Tour budou věnovat spíše než jednotlivým testům aut velkolepým výletům. Ty jsou ostatně dle čísel sledovanosti a reakcí diváků oblíbenější. Ačkoliv pro Amazon také nesrovnatelně dražší.

Nejnovější speciál se divákům ukáže už 13. prosince, kdy odstartuje první díl nové série. Pokud ale znovu čekáte superauta na místech, kam se běžný smrtelník nikdy nedostane, pak vás možná zklameme. Anebo také ne. Rychlosti, adrenalinu a nespočtu humorných scének se dočkáme i tak. Jen nebudou doprovázeny čtyřmi koly, ale trupy lodí.

The Grand Tour, tak, jak ji známe, končí

Speciál nás totiž zavede do Delty řeky Mekong, tedy do Vietnamu. Nápad otestovat super lodě dostal dle ukázky Jezza a z těch pár záběrů je jasné, že minimálně Hammond je dost proti. Konkrétně se ve videu vyjádřil tak, že „k**va nesnáší lodě“. 🙂

Nakonec si to asi tak nějak užijí, ale nebude nouze jak o humor, tak o dost děsivě vyhlížející scény a situace, které se budou odehrávat na otevřeném moři. A malý rychlý člun, který řídí britský trouba, to mezi těmi velkými dopravními loděmi nebude mít snadné. Ačkoliv bez aut, vypadá to, že se rozhodně máme na co těšit.