Tohle není úplně obyčejný Fiat 500, má pohon zadních kol a motor z Alfy Romeo

Autor: Pavel Srp -   21. 9. 2017


Fiat 500 je stylové městské auto, opravdovou rychlostí ale nikdy nepřekvapoval. A to ani ve verzích Abarth, které jsou sice svižné, ale tak nějak rozumně. To se teď ale mění, protože v přiloženém videu si můžete prohlédnout auto, které ukáže pětistovku s 350 koňmi.

Toto auto se jmenuje Giannini 350 HP (proč asi? :D ) a postavili ho ve společnosti Gran Torino Engineering jako oslavu 100. výročí italské společnosti Giannini Automobili. Původního toho mnoho nezůstalo, karoserie musela ukrýt důkladně rozšířený podvozek a nový motor. Obojí dodala Alfa Romeo 4C. O pohon se tak stará posílený přeplňovaný čtyřválec s objemem 1.75 litru, jehož výkon povyrostl na 257 kW/350 koní. Všechna tato síla putuje přes manuální převodovku na kola zadní nápravy. Ovladatelnost byla vylepšena díky novému push-rod podvozku s tlumiči Öhlins, větším brzdám Brembo s šestipístkovými třmeny na přední nápravě a se čtyřpístkovými třmeny na zadní nápravě.

Z hlediska designu je možné si všimnout výrazně rozšířené karoserie s karbonovými doplňky, nová je také maska chladiče s přídavnými světlomety, ale i kapota nebo křídlo na třetích dveřích. Z boku praští do očí velká 19″ kola.

Nejde pouze o nějaký koncept, ale o hotové auto. Vyrobeno bude 100 kusů za cenu kolem 150 tisíc euro. Na výběr bude nejen z manuální převodovky, kterou má auto z videa, ale za příplatek je také k dispozici dvouspojková převodovka z Alfy Romeo 4C.

Auto bylo sice představeno už v červnu, ale video se objevilo teprve nyní. Tento rychlý a zběsilý fiat byl natočen o uplynulém víkendu v Itálii na akci s názvem 2017 Best of Italy Race.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *