mercedes-benz-s-class-by-mansory (8)

Tohle je luxusní tuning na druhou. Mansory upravil Mercedes Maybach třídy S a vsadil hlavně na eleganci a výkon

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Mansory -  30. 7. 2022


Už když se řekne Mercedes-Benz S580 a S680, je jasné, že jde o definici síly, luxusu a elegance. A co když k tomu přidáme označení Maybach? To je luxus na druhou. Ovšem do téhle skládačky tentokrát chybí ještě jeden dílek, kterým je v tomto případě Mansory. Pokud jste se právě vyděsili, protože Mansory nepatří mezi dvakrát umírněné úpravce, uklidníme vás. Tentokrát se drželi opravdu při zemi. A je to moc dobře.

Mansory svou horkou novinku ukázal teprve před nedávnem, přičemž prim hraje přiznaný karbon, který jen zdůrazňuje inovované tvary. Karbonový je i nový zadní difuzor, ale také nástavce prahů nebo spoilery. Vše je poměrně diskrétní a autu, pokud můžeme soudit, to sluší.

Přečtěte si také:  Brabus upravil Mercedes-Maybach GLS. Vypadá decentněji než z výroby a lépe jede

Co by to bylo za úpravu, kdyby výměnou neprošla také kola. V nabídce jsou dvě verze s označením V.6 nebo FS.23. V každém případě jsou lakována ve vysokém lesku a vpřevu v rozměru 9×22 palců a vzadu 10,5×22 palců. Obuté jsou do pneumatik 265/30 R22, respektive 305/25 R22.

Úpravce pak zdůraznil, že co se interiéru týče, nechá volnou ruku svým zákazníkům. Ať už je to kůže, dřevo nebo karbon, bude záležet jen a pouze na stavu konta toho, kdo si vůz u Mansory nechá upravit.

Přečtěte si také:  Test Mercedes-Benz S 400 d 4MATIC L (2021)

Ovšem v rámci této úpravy nejde jen o styl a design. Obě verze, tedy jak S580, tak S680 dostaly nové mapy řídící jednotky známý pod pojmem Mansory Performance PowerBox ECU a k tomu nový výfukový systém. Jak osmiválec, tak dvanáctiválec tak mají mnohem více síly. S 580 (V8) je naladěn na 600 koní a 820 Nm. S 680 (V12) pak na 720 koní a rovných 1000 Nm.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *