brabus_800-mercedes-maybach_gls_600_4matic-tuning- (1)

Brabus upravil Mercedes-Maybach GLS. Vypadá decentněji než z výroby a lépe jede

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Brabus - 15. 11. 2021


Když se řekne Mercedes-Maybach, znamená to hlavně opravdový luxus. Toto spojení platí pro ty nejlépe vybavené modely německé značky, ale jejich design je orientovaný hodně na východ. I když je to čistě subjektivní vjem. Brabus z jednoho takového auta udělal černočerný kus s nápadným interiérem.

Modely Mercedes-Maybach – GLS nevyjímaje – dostaly od běžných verzí Mercedes-Benz i několik designových odlišností, přičemž prim hraje hlavně chrom a dvoubarevné laky karoserie. Ani jedno už tohle upravené GLS, které úpravce nazval Brabus 800, nemá.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz je spokojen s modely Maybach. Mohla by se z nich stát samostatná značka

Výchozím autem se stal Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic, tedy s čtyřlitrovým přeplňovaným motorem V8 pod kapotou. Brabus upravil i motor, takže z původních 410 kW/558 koní a 730 Nm je tu nyní 588 kW/800 koní a 950 Nm. Vyměněna byla obě turbodmychadla a upravena byla řídící jednotka motoru.

I díky tomu teď dokáže tohle obrovské SUV (na délku měří 5205 mm, na výšku 1838 mm, bez zrcátek je široké 2030 mm a rozvor je 3135 mm!) zrychlit z 0 na stovku za 4,5 sekundy. Zvýšena byla i maximální rychlost, elektronický omezovač nyní zasahuje až na 300 km/h.

Co se designu exteriéru týká, dominuje mu černá barva. Ta je úplně všude, doplňuje ji karbon a všechen chrom pak zakrývá tmavě šedá barva Shadow Gray. Auto navíc dostalo nový spojler pod předním nárazníkem, jiné mřížky do nárazníku pro nasávání vzduchu, jiný zadní difuzor a koncovky výfuků.

Nezůstala ani původní kola, která jsou pro modely Mercedes-Maybach tak typická. Ta totiž uvolnila místo vlastním diskům z dílny úpravce Brabus Monoblock M Platinum Edition v průměru dechberoucích 24 palců. Kvůli tomu byly upraveny (rozšířeny) podběhy a byl překalibrován vzduchový podvozek, auto je nyní standardně o 25 mm nižší.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz třídy E doprovázející královnu Alžbětu II. na poslední cestě Skotskem je dílem legendární karosárny Binz

Spoustu možností úpravy nabízí Brabus i v interiéru. Tady se kladou meze v podstatě jen fantazii anebo výši bankovního konta. Německý úpravce je schopen vyslyšet takřka jakékoliv zákazníkovo přání. V tomto případě je interiér kompletně přečalounění do oranžové kůže a doplněn o několik doplňků v karbonu a v odstínu Shadow Gray.

Štítky: , , , , , , ,

1 názor na “Brabus upravil Mercedes-Maybach GLS. Vypadá decentněji než z výroby a lépe jede”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek