replika-ferrari-288-gto-na-toyota-mr2

Tohle Ferrari 288 GTO je hodně levné, stojí jen 30 tisíc liber

Autor: Pavel Srp - 16. 10. 2017


Ferrari 288 GTO je klasika. Superauto, jehož pokračovateli jsou takové modely jako F40, F50, Enzo a nebo LaFerrari. Aktuálně je „jedno“ na prodej, stojí ale relativně pár drobných… Jakto?

Je to totiž replika, ale nutno uznat, že velmi zdařilá. Jako základ posloužila Toyota MR2. Ta dostala zcela novou laminátovou karoserii. MR2 má motor uložený uprostřed mezi nápravami a pohon zadních kol.

Na pohled je práce odvedena velmi kvalitně. Laminátový kit dodala společnost Dave Jones Kitcars. Přední mlhová a potkávací světla i blinkry jsou originál, které používalo Ferrari, stejně jako zadní světla. Nechybí ani kompletně nerezový výfuk se čtveřicí koncovek a nebo kola s rozměry 8×16 palců vpředu a 9×16 palců vzadu podobající se originálu. Zajímavé je, že na autě nenajdete ani jediné logo Ferrari!

Pod kapotou se nachází atmosféricky plněný vidlicový šestiválec Toyota 3VZ-FE s objemem rovných tří litrů. To rozhodně kvalit 2.8litrového motoru V8 z 288 GTO se 400 koňmi rozhodně neodpovídá. Alespoň, že to není čtyřválec…

Upraven byl také podvozek

Pokud byste auto chtěli, připravte si necelých 30 tisíc liber, tedy v přepočtu zhruba 900 tisíc Kč včetně dopravy a auto může být vaše. Inzerát najdete ZDE.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek