Tipy na poslední letní víkend? Veterány, kam se podíváš!

Autor: Anina Russová -   5. 9. 2019


Využijte ještě hezkého a celkem teplého počasí k návštěvě některé z automobilových akcí, které se o víkendu konají. Jede se hned několik veteránských soutěží, ale na své si přijdou také milovníci statické krásy starých aut.

Oslavy 100 let Citroën

Unikátní veterány, četníky ze Saint Tropez, francouzský boulevard, testovací centrum nových vozů i atrakce pro děti.. a nad hlavou leteckou show! To vše bude možné zažít na oslavě 100. výročí značky Citroën již tuto sobotu 7. září na letišti v Praze Letňanech. Další informace najdete zde.

X. South Bohemia Classic

O víkendu se jede jubilejní, již desátý ročník velké setinové rallye. Početné startovní pole až 150 posádek se začátkem září podívá do těch nejhezčích míst jižních Čech. Soutěž startuje na českobudějovickém náměstí a ještě během pátečního večera účastníci zavítají do historického centra Českého Krumlova. Trasa sobotní etapy je zavede na Šumavu, do rakouského příhraničí a také na úpatí Novohradských hor. Centrem podniku je Hotel Resort Relax v Dolní Vltavici.

Ecce Homo historic 2019

O víkendu můžete vyrazit na již známý veteránský závod a přehlídku. V sobotu bude výstava veteránů na náměstí ve Šternebrku, odpoledne proběhne Historic rally a v neděli si můžete užít již klasické jízdy pravidelnosti do vrchu na legendární trati Ecce Homo.

Přehlídka elegance historických vozidel

V sobotu hned ráno se můžete přijít podívat na výstavu veteránů, kterou najdete na náměstí Míru v Tišnově. Ještě před polednem se posádky přesunou do Lomnice, kde budou do asi 14. hodin. Následně je čeká cesta zpět do Tišnova. Vstup je zdarma.

12. Wartburg veterán sraz

Všichni majitelé a fanoušci legendárního Wartburgu by si neměli nechat ujít jejich sraz, který proběhne o víkendu v Hradci Králové. Setkání je určeno hlavně pro automobily IFA F9, Wartburg 311, 312 a 353 i Wartburg 1.3, ale zváni majitelé a přátelé značky Barkas.

52. ročník mezinárodní jízdy do vrchu Zbraslav-Jíloviště 2019

První sobotu nového školního roku se na 200 historických vozidel představí na zbraslavském náměstí. Do 13. hodin bude probíhat výstava automobilů a motocyklů do roku výroby 1939. Hodinu po poledni pak tradičně vozidla odstartují na jízdu pravidelnosti. Slavnostní vyhlášení proběhne v hotelu Palace Cinema na Jílovišti, kde také bude zahájena nedělní část akce. Další informace najdete zde.

Den s eMBéčkem

V sobotu si v areálu fotbalového hřiště v Malé Skále u Turnova koná setkání majitelů a příznivců škodovek s motorem za zadní nápravou. Od rána do asi půl 3 odpoledne budou všechna auta vystavena pohromadě, poté se vydají na krátkou vyjížďku po okolí.

Přečtěte si také:  Možná už máte v garáži veterána. Letos slaví třicítku řada naprosto běžných aut

Celosvětové setkání přátel vozů Aero

Už od čtvrtka 5. září se v areálu Leteckého muzea Kbely koná opravdu velká událost – celosvětové setkání přátel vozů Aero a to u několika příležitostí. Těmi jsou 100. výročí založení továrny letadel Aero Praha, 90. výročí zahájení výroby automobilů značky Aero, 40. výročí založení evropského klubu Aero – IG, na 38. Evropské setkání vozů Aero.

Štítky: , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek