Thierry Neuville se stal jezdcem týmu Hyundai Motorsport pro rok 2014

Autor: Pavel Srp - 7. 11. 2013


Hyundai Motorsport potvrdil v rámci svých plánů pro návrat do mistrovství světa v rallye WRC (World Rally Championship), že prvním jezdcem týmu bude od sezóny 2014 vycházející hvězda WRC, Thierry Neuville.

Pětadvacetiletý Neuville, který patří mezi nejúspěšnější jezdce letošní sezóny WRC, podepsal s týmem Hyundai Motorsport víceletý kontrakt.

„Mám velkou radost, že mohu oznámit, že se Thierry Neuville stal hlavním jezdcem našeho nového týmu WRC,“ říká šéf týmu Hyundai Motorsport Michel Nandan. „Thierry zažívá letos fantastickou sezónu a potvrzuje, že patří mezi nejlepší mladé jezdce ve WRC. Díky své rychlosti, řidičským dovednostem a dynamickému přístupu k rallye bude pro Hyundai ideálním prvním jezdcem.“

Neuville se společně se svým spolujezdcem Nicolasem Gilsoulem postaví v barvách týmu Hyundai Motorsport za volantem nového soutěžního vozu i20 WRC na start všech 13 soutěží WRC v roce 2014. Debutem týmu Hyundai bude již v lednu Rallye Monte Carlo. Pro belgického jezdce to bude třetí sezóna ve WRC v řadě.

Neuvilleho zkušenosti budou pro Hyundai Motorsport velmi cenné, protože Hyundai vstupuje do mistrovství světa WRC s týmem vybudovaným na zelené louce a s vozem, jehož vývoj začal s čistým listem papíru. A to vše za necelý rok. Neuvilleho vynikající výkony v letošní sezóně byly výzvou pro zavedenou konkurenci ve WRC a přinesly mu pověst jednoho z nejrychlejších mladých jezdců.

„Mám radost, že budu v roce 2014 bojovat ve WRC v barvách týmu Hyundai Motorsport,“ poznamenal Thierry Neuville. „Jsem přesvědčen, že Hyundai Motorsport je pro mě dobrá volba, protože se jedná o mladý a ambiciózní tovární tým s dlouhodobým cílem úspěšného působení v mistrovství světa v rallye, a já jsem dlouho toužil stát se jezdcem továrního týmu. Zázemí týmu na mě udělalo velký dojem, stejně jako jeho přístup k soutěžnímu programu a jeho jasný potenciál. Doufám, že moje dva roky zkušeností ve WRC budou pro tým přínosem a že vybudujeme harmonické pracovní partnerství. Víme, že v naší první sezóně se budeme muset hodně učit, ale jsem přesvědčen, že před sebou máme úspěšnou budoucnost.“

Neuville během dvou soutěžních sezón absolvoval ve WRC (World Rally Championship) celkem 32 soutěží. V mistrovství světa 2012 skončil na sedmém místě, což byla předehra pro letošní sezónu, v níž bojoval o titul mistra světa. V dosavadních soutěžích sezóny 2013 se čtyřikrát za sebou umístil na druhém místě (Itálie, Finsko, Německo a Austrálie) a dvakrát na třetím místě (Mexiko, Řecko). Před posledním podnikem je v průběžném pořadí WRC na druhém místě.

Neuville waves during the first day of the FIA World Rally Championship WRC Neste Oil Rally Finland near Jyvaskyla

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru