Testování ostré verze Hyundai i30 N se blíží k závěru + video

Autor: Tisková zpráva - 16. 5. 2017


Automobilka Hyundai pokračuje v intenzivních testech sportovní verze nové generace modelu i30 s označením N. Po testech v zimních podmínkách ve Švédsku, kdy za volant usedl jezdec týmu Hyundai Motorsport Thierry Neuvill, má „enko“ za sebou další náročný program na silnicích ve Velké Británii.

Hyundai uvede svůj první vysoce výkonný model na trh s označením a logem „N“. Jde o počáteční písmeno slova Namyang, globálního výzkumného a vývojového centra Hyundai Motor v Koreji, a zároveň také o první písmeno názvu Nürburgring, což jedna z nejnáročnějších závodních tratí na světě a sídlo evropského testovacího centra automobilky. Logo „N“ navíc připomíná šikanu, a zdůrazňuje tak sportovní charakter vozu.

Ve Velké Británii byl prototyp i30 N testován na veřejných komunikacích. Inženýři a technici zde ladili a kontrolovali aktuální stav vývoje se zaměřením na adaptivní odpružení a různé režimy pohonu.

„Jsme stále blíž k finální vývojové fázi i30 N,“ řekl Albert Biermann. „Testování na silnici slouží k ověření, zda výkonnost našeho prvního vysoce výkonného automobilu Hyundai N splňuje požadavky našich budoucích zákazníků. Musíme se ujistit, že i na běžných a náročných silnicích, jako jsou například ve Velké Británii, je jízdní výkon vhodný pro každodenní použití.“

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek