Test Chevrolet Camaro SS: Dokáže být plnohodnotným svatebním autem? – foto + video

Autor: Pavel Srp -   22. 8. 2012


Bylo poslední páteční červnové ráno a pro Renátu a Lukáše to je dnes den s velkým D. Za pár hodin si na obřadu řeknou svoje ‚ANO‘ a jejich životy se spojí nejen láskou, ale také svazkem manželským. Pro tým auto-mania.cz je to však den pracovní. Proč vůbec začínám článek takhle? Je to jednoduché. Společně se společností NejlevnejsiSUPERsport.cz jsme si dali za úkol zjistit, jestli typický americký muscle car obstojí v roli nevěstina svatebního vozu.

Trochu jsem se vyděsil, když jsem dostal do ruky klíče od auta. Vypadaly jako od obyčejného Chevroletu Aveo, ale na dálku odemkly krásný bíly Chevrolet Camaro SS, o kterém stránky půjčovny tvrdí: „Trhá asfalt, ujíždí policejním vozům, lepí se na něj krásné ženy, provokuje okolí – to vše jsme u nového Camara mohli vidět již v několika desítkách amerických filmů.“ A my jsme během celého jednoho dne mohli zjistit, že popisek nelže! Camaro způsobilo rozruch nejen kamkoliv jsme s ním přijeli, ale lidé se za ním otáčeli, fotili si ho za jízdy a chtěli si ho pořád prohlížet… :)

Naše Camaro SS bylo navíc vybaveno slušivým RS paketem. Ten zahrnuje velká 20″ kola, diodové kroužky kolem xenonových čoček v předních světlech, decentní spoilery a znáčky SS v masce a na víku kufru. Ptáte se, co od RS paketu můžete čekat pod kapotou? Odpověď je jednoduchá. Nic speciálního. Pod kapotou je původní velký osmiválec do „V“ o objemu 6,2 litru, který na zadní kola posílá stádo 426 koní (318 kW). I když jde o „Američana“, v našem autě byla manuální převodovka. O to zábavnější a „adrenalinovější“ s Camarem bylo jezdit. Víc než čtyři stovky plnokrevníků pod pravou nohou dávaly téměř neustále zabrat stabilizaci.

Ovšem díky typicky „americky“ měkkému podvozku jsme se, narozdíl od původně taky amerického Hyundai Genesis, stabilizaci neodvažovali ani vypnout. Na typických českých silnicích, kde na díry, výmoly nebo nekvalitní silnice skutečně nenarazíte, bylo auto hodně neklidné a doslova sebou „šilo“.

To ale nevadí, protože stejně je s autem největší zábava v malých rychlostech a při nízkých otáčkách. Díky velkému motoru a perfektně naladěným koncovkám výfuku byl zvuk motoru opravdovým orgasmem motoristického úchyla, a nejen jeho… Sytý a hluboký zvuk, který se z výfuků line, si po čas svojí cesty na obřad užívala i nevěsta.

S její pomocí jsme dokázali, že Chevrolet Camaro SS je, navíc v bílé barvě, naprosto ideálním svatebním autem. Rozruch způsobí už jen tím, když se blíží. To úžasné hromobití z výfuků připraví obecenstvo na příjezd ještě dříve než auto uvidí. Podívejte se na video a uvidíte, že nejen nevěsta si auto zamilovala…

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *